GRY STOLIKOWE ZNÓW ZAGOSCIŁY NA LINDEGO

2022-11-28 14:00:06

Bielański Turniej Gier Stolikowych po raz kolejny zagościł w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w trzech dyscyplinach - szachach, scrabble oraz brydżu. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa jeśli chodzi o frekwencję.


Turniej szachowy podzielono na trzy kategorie wiekowe. Rywalizowali gracze do 10 roku życia, do 16 roku życia, jak również kategoria open. W zmaganiach najmłodszych graczy świetnie zaprezentował się Franciszek Serafin, który pokonał Aleksandrę Meshaklovą i Franciszka Czecha. W tej kategorii wystartowało 25 szachistów. Turniej do 16 lat wygrał Bartosz Fiszer - weteran bielańskich turniejów szachowych był faworytem, co udowodnił pokonując Maksymiliana Krogulskiego i  Rafała Marczaka. W zawodach wzięło udział 20 osób.
Kategoria open przyciągnęła aż 35 uczestników. Tryumfował Marek Chomczyk. Za nim uplasowali się Patryk Kędzierski i Sławomir Chylewski.

Zmagania brydżystów wygrała para Dariusz Wojna - Dariusz Krakowiak, która w pokonanym polu zostawiła 23 konkurencyjne pary.

Turniej scrabble przyciągnął 44 uczestników, a najlepszy okazał się Michał Alabrudziński, który wyprzedził Mariusza Skrobosza i Tomasza Nasiłkowskiego.

Łącznie w Turnieju Gier Stolikowych na obiekcie CRS Bielany rywalizację podjęło prawie 200 zawodniczek i zawodników. To rekord w dotychczasowej historii turnieju, co pokazuje rosnące zapotrzebowanie na aktywność związaną z grami stolikowymi. - Jestem pod dużym wrażeniem dzisiejszej frekwencji. Cieszę się, że TKKF Chomiczówka wraz z Dzielnicą Bielany podejmuje się realizacji projektu, który w skali Warszawy jest czymś nowym i jak widać pokazuje duże zapotrzebowanie na imprezy związane z aktywnością umysłową. Liczę na to, że zawody będą się stale rozwijały w gościnnych progach sali CRS Bielany - podkreślił Burmistrz Pietruczuk, który odwiedził uczestników wraz z radnym Marcinem Włodarczykiem.

Red