III TRIATHLON BIELAŃSKI - OSTATNIA SZANSA NA ZAPISY!

2017-09-22 13:41:22

Już 30 września III edycja Triathlonu Bielańskiego. Zawody, idealne dla wszystkich, którzy myślą o rozpoczęciu swojej przygody z tą widowiskową dyscypliną sportu. Krótkie dystanse, rozdzielenie konkurencji pływackiej od roweru i biegania, dobra organizacja. To przemawia za zapisaniem się na zawody.Organizatorzy starają się, aby III edycja zawodów była przełomowa. Dzielnica Bielany, która realizuje zawody z pomocą sekcji triathlonowej UKS G-8 Bielany, chce aby do rywalizacji przystąpiło jak najwięcej osób, które do tej pory z zawodowymi startami nie miały wiele wspólnego i chcą wykonać swój pierwszy triathlonowy krok. Konkurencja pływacka będzie toczyła się na basenie CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 i stawka będzie miała do przepłynięcia 400 metrów, czyli 16 długości basenu. Następnie wszyscy uczestnicy po zliczeniu wyników z pływania, przeniosą się na polanę Parku Młocińskiego, gdzie rozegrana zostanie konkurencja rowerowa i biegowa.

Stawka wystartuje zgodnie ze stratami z pływania. Jazda na rowerze (ze względu na nawierzchnie preferowane są rowery górskie) odbędzie się na dystansie 8 kilometrów, a bieganie to 2000 metrów. Najlepsi triathloniści z Bielan otrzymają pamiątkowe statuetki zarówno w klasyfikacji generalnej, jak również kategoriach wiekowych. Na wszystkich czeka ciepły posiłek i miłe wrażenia - często z pierwszych doświadczeń triathlonowych.

Wpisowe w cenie 30 złotych (cena obejmuje wejście na basen przy ulicy Lindego) należy regulować realizatorowi imprezy. Wszystkie informacje dotyczące harmonogramu zmagań, zapisów, numeru konta do wpłaty wpisowego i regulaminu zawodów, znajdziecie tutaj

- To już trzecia edycja naszej imprezy. Startowałem w pierwszej. Wierzę, że ta będzie przełomowa jeśli chodzi o zachęcenie nowych osób do uprawiania triathlonu. Rzadko kiedy totalni amatorzy będą mogli wystartować w jednych zawodach z absolutnymi zawodowcami, bo do takich należy zaliczyć zawodniczki i zawodników UKS G-8 Bielany. Ostatni dzień września zapowiada się na terenie naszej Dzielnicy bardzo sportowo. Zachęcam do startu i podkreślam, że w tych zawodach przede wszystkim liczy się dobra zabawa, a nie to czy ktoś nieco gorzej może radzić sobie w pływaniu, rowerze, bądź biegu - zachwala inicjatywę zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. 

Red