KOBIETY POBIEGŁY PO RAZ CZWARTY

2020-03-09 11:32:24

Za nami kolejna już edycja organizowanego przez Dzielnicę Bielany biegu z okazji Dnia Kobiet pod nazwą Kobieta na Piątkę. Czwarta edycja okazała się rekordowa jeśli chodzi o liczbę uczestniczek, które nie mogły narzekać na brak atrakcji.


Nieformalną tradycją imprezy staje się "zamawiana" przez organizatorów pogoda. Nie inaczej było i tym razem. Zachmurzenie pojawiło się dopiero po ceremonii zakończenia imprezy. Najszybszą zawodniczką na dytansie nieco ponad 5 kilometrów okazała się Patrycja Bereznowska, która o siedem sekund wyprzedziła Klaudię Krajewską. Prowadzono także klasyfikację w zmaganiach par. Na wszytkich uczestników czekały kolorowe medale, kwiaty, napoje oraz wypieki, sponsorowane przez Galerię Wypieków Lubaszka. Na uczestniczki biegu na mecie czekali członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk, Andrzej Malina i Włodzimierz Piątkowski, osobiście składający życzenia biegaczkom.

Impreza okazała się także rekordowa jeśli chodzi o frekwencję - zmagania ukończyły 334 osoby, co pokazuje rosnącą popularność biegu, zbierającego bardzo pozytywne recenzje uczestniczek, które podkeślają wyjątkową atmosferę zmagań.

Nie zabrakło bielańśkich zawodniczek. W kategorii K57 zdominowały one rywalizację, zajmująć całe podium dzięki dobremu biegowi Renaty Tuli, Małgorzaty Kosman i Iriny Hulanickiej.  Świetny, piąty czas w klasyfikacji generalnej zajęła Marta Szewczyk.

- Zawsze podkreślam, że to jedna z moich ulubionych imprez. Cieszę się, że tę opinię podzielają także uczestniczki zmagań. To bardzo miłe, że Bielany zyskały sobie opinię świetnego organizatora imprez sportowych, cieszących się niesłabnącą popuarnością. Gratuluję wszystkim uczestniczkom dzisiejszej rywalizacji - podkreślił Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Pełne wyniki biegu można znaleźć tutaj.

MG / fot: Zbigniew Pawlak