KOLEJNY CROSS BIELAŃSKI DLA PGB SPORTOWEJ PACZKI

2023-10-23 10:52:02

Już po raz ósmy w Lesie Bielańskim rozegrano zawody sztafetowe Cross Bielański. Nie było niespodzianek. Zwyciężyła podobnie jak w poprzednich latach sztafeta PGB Sportowa Paczka, która wygrała zarówno w klasyfikacji drużyn mieszanych, jak również klasyfikacji generalnej.


Na starcie pojawiło się 26 zespołów, które rywalizowały w kategoriach drużyn męskich, kobiecych i mieszanych. Najwięcej sztafet obsadziło ostatnią z kategorii. Niezmiennie od lat rywalizacja Crossu Bielańskiego toczy się na dystansie 4 x 2500 metrów. - Co roku powtarzam, że Cross Bielański to jedna z moich ulubionych imprez sportowych na Bielanach. Formuła cieszy się dużą popularnością i stała się imprezą, w której chętnie uczestniczą zarówno nasi lokalni biegacze, jak również zawodnicy z dalszych rejonów - opowiada o idei Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Pierwsze trójki poszczególnych biegów:

Sztafety kobiet:
1. Rembertów Laski Team
2. Demonice Prędkości
3. Markowi Biegacze

Sztafety mężczyzn:
1. OEX Runners Team
2. Ey
3. Francuski bagnet

Sztafety mieszane:
1. PGB Sportowa Paczka
2. Hutka Smaczna
3. Ruch jednostajnie przyspieszony

Na wszystkie wymienione sztafety na mecie czekały statuetki i nagrody rzeczowe. Wszystkich uczestników medalami dekorowali Grzegorz Pietruczuk oraz jego zastępca - Włodzimierz Piątkowski. Imprezę współinansował Urząd Dzielnicy Bielany.  Warto zaznaczyć, że grupa PGB Sportowa Paczka dokonując roszad w składzie, na przestrzeni lat zwyciężyła w rywalizacji po raz siódmy. W składzie znajdował się Konrad Kobiałka z Bielan.

fot: Fanpage Grzegorza Pietruczuka