KOLOROWE BIEGANIE Z OKAZJI DNIA KOBIET NA MŁOCINACH

2023-03-13 12:12:34

Już po raz siódmy na terenie Młocin z okazji dnia kobiet rozegrano rywalizację w imprezie biegowej "Kobieta na Piątkę". Współfinansowany przez Dzielnicę Bielany bieg, podobnie jak w poprzednich edycjach, obfitował w dobrą atmosferę, kolorowe przebrania i promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.


Impreza "Kobieta na Piątkę" to rywalizacja na dystansie 5 kilometrów, w której większość uczestniczek nie walczy jednak o jak najlepszy czas, a zdrowy i aktywny dzień, połączony z dobrą zabawą. Poza biegiem w imprezie biorą udział nordic walkerzy, pary rywalizujące w osobnej kategorii, a całość poprzedzają biegi dzieci. We wszystkich kategoriach w zmaganiach wzięło udział niespełna trzysta osób.

- Co roku podkreślam, że to jedna z moich ulubionych imprez. Mnóstwo pozytywnej energii, piękne przebrania, wspaniała zabawa połączona z  aktywnością fizyczną. Dobrze, że pomimo niezbyt sprzyjających prognoz pogody obyło się bez deszczu, co także staje się tradycją tego wydarzenia - chwalił atmosferę podczas rywalizacji Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Całość eventu rozpoczęły biegi najmłodsyzch uczestników, a następnie kilka minut po godzinie 11:00 wystartowały zawodniczki w biegu głównym. Najszybciej trasę 5 kilometrów pokonała Justyna Kostrzewska.  Zmagania nordic walking przyniosły tryumf Ewy Siejko, a w biegu par zwyciężyła Karolina Słomczyńska w parze z Łukaszem Stańczakiem z grupy Naprzód Młociny. Tradycyjnie wybierano również najbardziej kolorowe stroje. Nie zabrakło superbohaterek, sprzątaczek, zwierząt, kwiatów, wróżek i innych postaci, które co roku pojawiają się w ramach imprezy na Młocinach, dzięki kreatywności uczestniczek.

Nagrody najlepszym i najbardziej kreatywnym wręczali członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany, czyli wspomniany wcześniej Grzegorz Pietruczuk z Andrzejem Maliną, Sylwią Lacek i Włodzimierzem Piątkowskim. W imprezie uczestniczyli także radni Dzielnicy Bielany oraz radni miasta.

Od pierwszej edycji Dzielnica Bielany wspiera finansowo organizację imprezy, która trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych w stolicy.

Red / fot: Fanpage Burmistrza Dzielnicy Bielany