LEGIA MTB PONOWNIE ZAWITAŁA NA BIELANY

2019-04-10 14:55:50

Po raz pierwszy w tym roku na warszawskich Bielanach zorganizowano wyścig z cyklu Legia MTB. Na ciekawej, zróżnicowanej trasie rywalizowano w świetnych warunkach atmosferycznych. Na starcie pojawiło się około 120 kolarzy.


Całość stawki walczyła na dystansach MINI, MEGA i GIGA. Na najkrótszym jako pierwszy linię mety minął Maksymilian Snopczyński, reprezentujący barwy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Wyprzedził on  Wojciecha Bujaka i Filipa Tabora. Wśród kobiet Katarzyna Szczęsna z UKS MKD Tytan Radom minęła linię mety pokonując drugą Annę Paszkowską Grudziaż i Zuzannę Kamińską.

 Na średnim dystansie zgromadzeni na trasie kibice doświadczyli najwięcej emocji. Damian Traczyk pokonał ostatecznie Pawła Kościelnego, jednak okazał się lepszy o długość szprychy. Trzeci był Piotr Worach. Wśród kobiet Katarzyna Witek z LKK Start Tomaszów Mazowiecki wyprzedziła Martę Kłos-Sarbińską i Agnieszkę Witkowską.

Na najdłuższej trasie Bartosz Sobczak  z Ośki Warszawa pokonał Pawła Piętę i Pawła Trawkowskiego.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Dzielnicy Bielany, która udzieliła Klubowi Kolarskiemu Legia dotacji na organizowany na terenie Bielan pierwszy z trzech wyścigów, jakie odbędą się w tym roku. Zawodników wspierali swoim dopingiem oraz dekorowali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany – Burmistrz Grzegorz Pietruczuk oraz jego zastępcy: Andrzej Malina i Włodzimierz Piątkowski.
Łącznie na trasie wyścigów pojawiło się około 120 kolarzy.

- Cieszę się, że Legia na stałe wpisała się w sportowy krajobraz Bielan ze swoimi wyścigami MTB. Z rozmów wynika, że kolarzom pasuje tutejsza trasa. Ukształtowanie terenu sprzyja dobremu ściganiu. My zawsze chętnie przyjmujemy do siebie fanów wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Korzystając z okazji jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom - podsumował Burmistrz Pietruczuk.

Red