MAJOWE PEDAŁOWANIE DO KAMPINOSU

2022-05-16 06:31:11

Po raz kolejny Dzielnica Bielany zorganizowała dla mieszkańców Bielański Rajd Rowerowy do Puszczy Kampinoskiej. Ponad 100 amatorów kolarstwa przejechało w zależności od wybranego wariantu, zróżnicowaną poziomem trudności trasę z AWF do Kampinoskiego Paru Narodowego.Organizowany od wielu lat wiosną rajd, niezmiennie cieszy się duża popularnością, przyciągając amatorów dwóch kółek w każdym wieku. Zróżnicowane poziomem trudności trasy sprzyjają zarówno tym, którzy preferują ostrzejszą i trudniejszą jazdę na długich dystansach, jak również rodzinom z dziećmi, które wybierają proste trasy. Nie inaczej było w tegorocznej edycji, odbywającej się w bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Tradycyjnie na mecie, zorganizowanej w Izabelinie, w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego, na uczestników czekało ognisko, grill i tradycyjna loteria z nagrodami.

- Cieszę się, że tradycyjny Rajd odbył się także w tym roku. Po frekwencji można zauważyć, że jest zapotrzebowanie na aktywności fizyczne, szczególnie po długim okresie przestoju, spowodowanym pandemią koronawirusa. Widać, że mieszkańcy Bielan chcą aktywności fizycznych i szukają imprez, w których mogą wciąć udział, co cieszy. Zadaniem Dzielnicy jest tworzyć bogatą ofertę, z której wszyscy mogą skorzystać – podkreślił Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Imprezę współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany, a realizowało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”.

Red