MAŁEK I DUBAN NAJLEPSI W TRIATHLONIE

2023-09-25 09:44:09

Za nami kolejna, dziewiąta już edycja Triathlonu Bielańskiego, czyli imprezy, która trwale wpisała się w kalendarz bielańskich wydarzeń sportowych. Najlepiej podczas rywalizacji poradzili sobie Piotr Małek i Aleksandra Duban. Młodsi zawodnicy rywalizowali także w aquathlonie.


Tradycyjnie rywalizacja odbywała się na basenie CRS  Bielany przy ulicy Lindego, a następnie przeniosła się na trasy rowerowe i biegowe w Lesie Młocińskim. W konkurencji pływackiej najlepiej poradziła sobie Aleksandra Duban z UKS G-8 Bielany, która ruszyła do zmagań rowerowych jako pierwsza, wyprzedzając całą stawkę mężczyzn.  W zmaganiach rowerowych bardzo dobrze poradził sobie przyszły zwycięzca - Piotr Małek, którego w biegu gonił drugi na mecie Tomasz Gogol. Zabrakło mu jednak pół minuty do upragnionego tryumfu.

Najlepsi mężczyźni:

1. Piotr Małek - Ibox M Liga Racing Team - 46:33
2. Tomasz Gogol - 47:09
3. Filip Małek Ibox M Liga Racing Team - 48:38

Najlepsze kobiety:
1. Aleksandra Duban - UKS G-8 Bielany - 47:40
2. Anna Kadłubowska - 52:47
3. Kalina Nowaczek - Relentless Triathlon Team - 52:57

W zmaganiach aquathlonu (pływanie i bieg, bez konkurencji rowerowej) najlepszy okazał się Piotr Wiraszka.

- Cieszę się, że pomimo zróżnicowanej pogody kilkudziesięciu sportowców zdecydowało się na start w naszym triathlonie. Tradycyjnie na starcie pojawili się zawodowcy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Wielkie gratulacje dla medalistów, organizatorów i wszystkich uczestników. Przed nami jubileuszowa edycja w 2024 roku. Wierzę, że będzie ona edycją rekordową  jeśli chodzi o frekwencję. Zrobimy wszystko, aby była to edycja niezapomniana - skomentował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który otwierał rywalizację na pływalni CRS Bielany.

fot: Urząd Dzielnicy Bielany