MATEUSZ GŁUSZKOWSKI ZWYCIĘZCĄ TRIATHLONU BIELAŃSKIEGO

2020-09-30 13:49:21

Już po raz kolejny Dzielnica Bielany zorganizowała Triathlon Bielański, czyli imprezę sportową idealną dla każdego, kto marzy o rozpoczęciu swojej przygody z tą dyscypliną sportu. Zwyciężył w niej Mateusz Głuszkowski.


Triathlon Bielański to zawody, w których konkurencja pływacka odbywa się na basenie, a następnie na podstawie różnic czasowych uczestnicy przenoszą się z obiektu CRS Bielany przy ulicy Lindego na Młociny, gdzie jeżdżą na rowerze i biegają. Dzięki temu mniej doświadczeni zawodnicy mogą poczuć atmosferę triathlonu, bez ryzyka nieukończenia zawodów. Dla tych bardziej doświadczonych to forma dobrego, mocnego treningu.

Na Bielanach nie zabrakło zaciętej rywalizacji. Ostatecznie po 400 metrach pływania, 12 kilometrach jazdy na rowerze i 4 biegania najszybszy okazał się Mateusz Głuszkowski, który o 11 sekund wyprzedził Piotra Małka, odrabiając nad nim straty w biegu. Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Sudak z UKS G-8 Bielany. Jej klubowy kolega - Jan Przybyłkowicz, był trzeci wśród mężczyzn.
Młodsi zawodnicy rywalizowali na tej samej imprezie w aquathlonie, czyli pływaniu i biegu. Najlepszym zawodnikiem okazał się Igor Czarnecki. Najszybsza wśród dziewcząt była Julia Stawicka.
Wszystkich uczestników na pływalni CRS Bielany witali burmistrzowie Dzielnicy - Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca Andrzej Malina.

Red