MŁODZI BIEGACZE UPAMIĘTNILI POWSTAŃCÓW

2018-08-02 14:37:37

Tradycyjnie na początku sierpnia dzieci uczestniczące w akcji ?Lato w mieście? na Bielanach, zebrały się na polanie Lasu Młocińskiego, aby uczestniczyć w Biegu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To lekcja historii, połączona z aktywną formą wypoczynku dla najmłodszych.


Pomimo rekordowych upałów, tegoroczny bieg zgromadził ponad setkę młodych fanów sportu, pragnących aktywnie uczestniczyć z akcji „Lato w mieście”. Wszystkich uczestników zmagań przywitali członkowie zarządu: odpowiedzialny za obszar sportu w Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Magdalena Lerczak oraz radny Dzielnicy Bielany – Piotr Ślaski. Po krótkim quizie na temat powstania, który na powitanie zaplanował Grzegorz Pietruczuk, a dzieci wypadły w nim wyśmienicie, przystąpiono do rywalizacji.Dzieci biegały na zróżnicowanych dystansach – od 100 do 600 metrów, w zależności od wieku. Uczestnicy od przedszkolaka, po szóstoklasistów, walczyli o nagrody, przygotowane przez Dzielnicę Bielany. Poza sportową rywalizacją, na wszystkich czekał poczęstunek, woda oraz dmuchańce, które tradycyjnie wśród najmłodszych cieszą się niesłabnącą popularnością.

- Cieszę się, że ta impreza tak mocno wpisała się w bielański kalendarz lata. Dzieci same dopytują czy w tym roku także będą mogły walczyć o medale i nagrody w sportowej rywalizacji na Młocinach. Łączymy zdrowy tryb życia, z lekcją historii. Chcemy, aby przekaz płynący dla najmłodszych z wydarzeń historycznych był pozytywny, aby zrozumieli oni, że w przeszłości walczono o to, aby teraz można było spokojnie żyć i cieszyć się takimi właśnie akcjami. Warto zwrócić uwagę na rekordową frekwencję, osiągniętą pomimo rekordowych upałów – podsumował Grzegorz Pietruczuk.

W tegorocznej edycji do dzieci z Bielan dołączyły dzieci z Żoliborza. W biegach uczestniczyło ponad 100 osób.


Red