NAPRZÓD MŁOCINY ZWYCIĘŻA W CROSSIE!

2017-10-28 18:30:46

W jesiennej, deszczowej aurze rozegrano na Bielanach 2. BiegamBoLubię Cross Bielański, czyli sztafetę 5 x 2 kilometra po Lasku Bielańskim. Świetnie zaprezentowała się drużyna Naprzód Młociny. Mieszana sztafeta "Dzików" z Młocin uzyskała najlepszy czas na trasie. Również pozostałe drużyny związane z naszą dzielnicą, zaprezentowały wysoką dyspozycję.
Organizatorzy zmodyfikowali lekko trasę w stosunku do zeszłorocznej edycji. Wciąż była bardzo wymagająca, pełna zakrętów i naturalnych przeszkód, a w drugiej części dwukilometrowej pętli, również niemałych podbiegów. Dopracowano pomiar i tym razem wszyscy uczestnicy Crossu pobiegli dwa kilometry nawet z kilkunastometrowym okładem. W porównaniu do zeszłego roku, o którym pisaliśmy tutaj,  na starcie stanęło dużo więcej zespołów. 

Najszybciej trasę pokonała sztafeta Naprzód Młociny I, w składzie z Krzysztofem Śliwą, Piotrem Głogowskim, Moniką Mosiołek, Amadeuszem Kowalem i Konradem Kobiałką. Ciekawostką jest, że startująca w mieszanym składzie sztafeta, pokonała wszystkie drużyny męskie, uzyskując najlepszy czas spośród wszystkich zespołów, które wzięły udział w Crossie. Pokonanie nieco ponad 10 kilometrów, naszpikowanej trudnościami terenowymi trasy, zajęło drużynie z Młocin 40 minut i 55 sekund, co było czasem lepszym od drugiej na mecie drużyny BiegamBoLubię Polonez (najlepszej sztafety męskiej) o 2 minuty i 6 sekund. Bardzo ciekawą rywalizację wśród kobiet stoczyły zwyciężczynie z Adidas Runners Warsaw właśnie z zespołem Naprzód Młociny. Ostatecznie do zawodniczki Adidasa były lepsze o niespełna pół minuty.

Najszybciej trasę 2 kilometrów spośród wszystkich 44 sklasyfikowanych drużyn, a co za tym idzie 220 biegaczy, pokonał Łukasz Lis z grupy Triclub.

Przedstawiamy wyniki bielańskich sztafet BEZ podziału na kategorię:

1. Naprzód Młociny I - 40:55 (Śliwa, Głogowski, Mosiołek, Kowal, Kobiałka) 
4. Naprzód Młociny V - 45:37 (Zarodkiewicz, Zgoda, Maslovska, Baran, Michalczyk) - 2. miejsce wśród sztafet mieszanych
6. Naprzód Młociny IV - 45:48 (Pytka, Szewczyk, Dobrowolski, Jańczuk, Grzejdziak) - 3. miejsce wśród sztafet męskich
7. Naprzód Młociny II - 46:09 (Szymanek, Wesołowska, Jastrzębska-Majak,Idzikowska-Śledź, Śliwa) - 2. miejsce wśród sztafet kobiet
18. Naprzód Młociny III - 52:11 (Gala, Vuco, Ciborska, Puchalski, Górniewicz)
21. Urząd Dzielnicy Bielany II 54:04 (Michalak, Michalak, Urban, Gaudyn, Gotz)
24. Naprzód Młociny VI - 54:53 (Buczel, Pec, Tomaszewska, Puchała, Szczepaniak)
26. Mamy Ruszamy - 55:49 (Wolińska, Szloser, Brzozowska, Borkowska, Urbańczyk)
28. Urząd Dzielnicy Bielany I - 56:54 (Zarzycki, Pietruczuk, Mróz, Szmidt, Dziewiecki)
29. Naprzód Młociny VII - 57:31 (Borek, Tylkowska-Kiewra, Pec, Michalczyk, Czajkowski)

Jeśli także reprezentowaliście Bielany, dajcie nam o tym znać - uzupełnimy listę! Łącznie wystartowały 44 drużyny. 

- Aura dzisiaj nie sprzyjała, ale mam wrażenie, że dodała uroku całej rywalizacji, bo przecież w crossie chodzi także o błoto, przeszkody i utrudnienia, a nie bieg po płaskiej, przyjemnej nawierzchni. Fantastyczna zabawa, która przyciągnęła mnóstwo biegaczy, niezrażonych pogodą. Z niecierpliwością czekam na trzecią edycję, gratulując organizatorom i zwycięzcom, z grupy Naprzód Młociny - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który także rywalizował na trasie.

Obszerną fotorelację znajdziecie tutaj.