ÓSMY NOCNY MARATON PŁYWACKI ZAKOŃCZONY

2021-11-24 10:26:45

Już po raz ósmy fani pływania mieli okazję do zmierzenia się w Nocnym Maratonie Pływackim, corocznie rozgrywanym na basenie CRS przy ulicy Lindego 20. Na starcie stanęło siedemnaście drużyn.Zasady imprezy są niezmienne od lat. Każdy zespół musiał przepłynąć 20x50 metrów w systemie sztafetowym. Drużyny liczyły po pięć osób. Najlepiej poradził sobie zespół Swim Victory, który wymieniony dystans pokonał w 9 minut, 2 sekundy i 67 setnych sekundy.  Drugi rezultat uzyskała drużyna Hasten 1 przez Team Karaś 1.

Indywidualnie najszybszym pływakiem był Stanisław Kolczyński z drużyny Swim Victory. Wśród kobiet najszybsza była Kalina Gralewska z tego samego zespołu.

Od początku imprezy, której realizatorem i pomysłodawcą jest klub UKS G-8 Bielany, jej rozwój finansowo wspiera Dzielnica Bielany. – Wieczorne spotkanie na basenie CRS Bielany to świetna promocja pływania, rywalizacji, ale przede wszystkim bardzo dobra zabawa w sportowym duchu. Wiem o tym dobrze, bo sam kilkukrotnie startowałem w Maratonie. Cieszę się, że popularność zawodów nie słabnie i rywalizacja trwa już od ośmiu lat  z wydatną pomocą Dzielnicy Bielany – stwierdził Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, który otwierał imprezę wraz ze swoim zastępcą – Włodzimierzem Piątkowskim i radną Moniką Szadkowską.
 Red