ÓSMY PUCHAR BIELAN W BIEGACH NA ORIENTACJĘ ZA NAMI

2022-12-02 08:12:33

Już po raz ósmy na Bielanach odbył się Puchar Bielan w biegu na orientację, organizowany przez Bielański Klub Sportowy Wataha oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.


Po raz kolejny północna część Warszawy stała się centrum biegania na orientację. Ta coroczna impreza, mająca swój początek w 2015 roku, gromadzi spore grono miłośników biegania z mapą i kompasem. Cała impreza odbywała się w Lasku Bielańskim, na terenach dawnego Fortu Bielany oraz terenach rekreacyjnych na polanie bochenek. W tegorocznej edycji uczestnicy mieli do wyboru 4 trasy, zróżnicowane pod względem długości i trudności. W imprezie wzięło udział niespełna 100 uczestników - dla zwycięzców tras czekały puchary, a dla wszystkich - słodki i ciepły poczęstunek na mecie.

W zawodach amatorów - na najkrótszym dystansie zwyciężył Konrad Janowski z drużyny KOS Warszawa. Maniac, czyli bardziej zaawansowana pod kątem trudności trasa przyniosła zwycięstwo zawodnika gospodarzy - Sławomira Ptaka z BKS Wataha Warszawa. Na trasie "Wkręcony" do pokonania było 3,3 km. Najlepiej poradził sobie Andrzej Krochmal z drużyny KOS Warszawa.

Najwięcej, bo 49 zawodników, przyciągnęła trasa najtrudniejsza. Bartłomiej Maciejewski z BKS Wataha Warszawa udowodnił na niej swoją wysoką formę, zwyciężając dość pewnie przed Kamilem Lesiszem (UNTS Warszawa) i Marcinem Krasuskim OK! Sport Warszawa.

- Cieszę się, że praktycznie od początku Dzielnica Bielany uczestniczy we wspieraniu biegaczy na orientację w Pucharze Bielan. Mamy tutaj mocne tradycje w tej dyscyplinie sportu, w dużej mierze dzięki pomysłodawcy tej imprezy - Karolowi Galiczowi, który sam startuje i propaguje biegi na orientację wśród swoich uczniów, którzy sami osiągają coraz większe sukcesy. Gratuluję wszystkim stu uczestnikom, którzy sprawdzili się w tej niełatwej i wymagającej świetnej orientacji w terenie oraz inteligencji dyscyplinie sportu - podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: materiały organizatora