PATRYK MICHAŚ I KATARZYNA JONIO NAJSZYBSI W TRIATHLONIE

2021-10-04 11:09:41

Już po raz szósty Bielany gościły w swojej dzielnicy imprezę triathlonową. „Triathlon Bielański” przyciągnął wielu początkujących i bardziej zaawansowanych amatorów tej dyscypliny, którzy rywalizowali na obiekcie CRS Bielany i w Parku Młocińskim.


 
Triathlon Bielański to formuła idealna dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Rozdzielona konkurencja pływacka, odbywająca się na zamkniętym basenie od dwóch kolejnych dyscyplin, umożliwia bezpieczne postawienie swoich pierwszych kroków w triathlonie, co przez pięć poprzednich edycji zrobiło wielu przyszłych triathlonistów. Zmagania tradycyjnie połączono również z rywalizacją dzieci i młodzieży w aquathlonie, czyli pływaniu i konkurencji biegowej.

Wśród młodszych uczestników najszybciej trasę pływania i biegu pokonał Jakub Suchan z UKS G-8 Bielany, trymfując jednocześnie w kategorii M14. Za jego plecami finiszowali Kamil Witkowski i Aleksandra Romanowska. Na starcie stanęło 30 uczestników.

W zmaganiach dorosłych triathlonistów nie zabrakło emocji. O wygranej zadecydowało zaledwie 10 sekund. Patryk Michaś z Kielc wyprzedził Pawła Kalinowskiego, który po nieco słabszym pływaniu od zwycięzcy, z nawiązką nadrobił stratę w konkurencji rowerowej, aby na mecie minimalnie przegrać po bieganiu. Trzeci wśród mężczyzn był Jan Wiklak z UKS G-8 Bielany.

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Jonio. Startująca od lat w bielańskim triathlonie zawodniczka Triathletic Team pokonała Eleonorę Tyndzik z UKS G-8 Bielany i Annę Kadłubowską. Zmagania ukończyło 49 osób.

- W tym roku nie miałem okazji startować w imprezie, ale cieszę się, że po raz kolejny triathloniści zagościli na Bielanach. Rywalizacja tradycyjnie była bardzo zacięta. Miło widzieć kolejne osoby, które swoją przygodę z tą dyscypliną sportu zaczynają właśnie tutaj, na Bielanach – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który startował zawodników w konkurencji aquathlonu.

Imprezę współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany.

Red