REKORDOWE ZAPISY NA BIEG CHOMICZÓWKI

2018-01-04 19:19:38

Tak szybko zamkniętych zapisów na Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan jeszcze nie było. Choć zmagania dopiero 21 stycznia już dziś wiemy, że zapisy zostały zamknięte. Ci, którzy je przegapili, mogą mieć problem, choć szanse na udział w imprezie jeszcze będą.

Miłe zaskoczenie

Choć Bieg Chomiczówki to renomowana impreza, która każdego roku wypełnia swój limit miejsc, nawet organizatorzy nie spodziewali się, że stanie się to tak szybko. Obawy były związane z okresem ferii zimowych na Mazowszu. Okazały się one bezpodstawne i 21 stycznia Chomiczówka zapełni się kompletem biegaczy. Ostatecznie swój start opłaciły już 1842 osoby (stan na 4 stycznia - przyp. red.), co po dodaniu miejsc dla sponsorów, zająców dyktujących tempo i voucherów, wygranych w bielańskich imprezach takich jak chociażby Bielański Bieg Dzika, powoduje że przewidziany limit został przekroczony.

Wśród zapisanych i opłaconych przez stronę portalu DataSport, obsługującą zawody, mamy 1372 mężczyzn i 470 kobiet. Tradycyjnie Chomiczówkę odwiedzą jak co roku biegacze z Litwy, ale nie zabraknie również przedstawicieli Ukrainy, Mołdawii, Bułgarii czy Wielkiej Brytanii. 

- Zapisy zostały już zamknięte, ale to jeszcze nie jest ostatnia szansa na zyskanie miejsca na zawodach, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra po raz XXVI zorganizowana zostanie sportowa impreza między innymi na obiekcie CRS Bielany. Będzie można na niej wylicytować dwa numery na Bieg Chomiczówki. Będzie to prestiżowy numer 1 oraz numer 35, nawiązujący do XXXV edycji Biegu Chomiczówki - zachęca do walki o miejsca na Biegu zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

O licytacji oraz imprezie zaplanowanej z okazji WOŚP będziemy jeszcze informowali, ale to nie wszystkie możliwości zdobycia numeru. Najprawdopodobniej swoje konkursy przeprowadzą również patroni medialni zmagań, czyli Radio Wawa i Portal Naszemiasto.pl. Trzeba będzie uważnie śledzić ich łamy oraz oficjalny Fanpage Biegu Chomiczówki. Być może - choć tutaj szanse nie są duże - uruchomiona zostanie jeszcze pula z minimalną liczbą dostępnych miejsc, o czym również będzie w przypadku takiego rozwiązania informował fanpage Biegu.

Jak informowaliśmy wcześniej, w tym roku Bieg na 15 kilometrów poprowadzi nową trasą, o której pisaliśmy tutaj, a której przebieg znajdziecie na grafice poniżej:Zające pomogą 

Na Biegu Chomiczówki, wzorem zeszłego roku, pojawią się pacemakerzy, czyli osoby dyktujące tempo. Będą oznaczone balonami z helem i numerami startowymi, odpowiadającymi czasowi na jaki biegną. Przykładowo ktoś, kto podyktuje tempo na godzinę i dwie minuty, będzie oznaczony numerem 102. Osoba biegnąca na godzinę trzydzieści 130, a zając pomykający na 55 minut pobiegnie z numerem 55. Trwa poszukiwanie zająców na najszybsze dystanse. Od godziny i dwóch minut aż do godziny i czterdziestu minut zawodnicy są już wyznaczeni. W dużej części to zawodniczki i zawodnicy, których truchtający po bielańskich ulicach mogą kojarzyć.

Bielańskie akcenty

Czy na pięcio lub piętnastokilometrowej trasie będą zawodniczki i zawodnicy z Bielan? Niewątpliwie tak! Do rywalizacji zapisali się przedstawiciele AZS-AWF Warszawa, aż dziewięć osób z BKS Wataha Warszawa,  liczna reprezentacja jednego z głównych sponsorów - Huty Warszawa, ponad 30 osób z grupy Naprzód Młociny, UKS G-8 Bielany, UKS Kusy oraz duża grupa niezrzeszonych mieszkańców Bielan, których wyniki chętnie podamy, jak tylko zainteresowani biegacze przyznają się do reprezentowania Bielan.

- Miło by było, gdyby ktoś z naszych reprezentantów odniósł sukces, ale na pewno nie będzie łatwo, bo obsada jak co roku będzie bardzo silna. Trzymam jednak kciuki, bo wiem że osób zawodowo trenujących bieganie na terenie naszej dzielnicy przecież nie brakuje  - podsumowuje Grzegorz Pietruczuk.

Q&A przed biegiem

Tradycyjnie około tydzień przed Biegiem odpowiemy na wszystkie Wasze pytania dotyczące organizacji w specjalnym artykule informacyjnym, poświęconym kolejnej edycji Biegu Chomiczówki.

MG źródło: inf. własna / biegchomiczowki.eu