RUSZYŁY BIELAŃSKIE KONKURSY OFERT! REKORDOWA KWOTA NA DOTACJE W SPORCIE!

2021-12-02 19:25:33

Ruszyły konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na Bielanach. Są dobre informacje! Na sport przewidziano o 100 tysięcy złotych większe środki niż w 2021 roku.


Nie ma wielkich rewolucji w zakresie konkursów, na jakie można składać na Bielanach oferty. Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się po środki w siedmiu obszarach, niezmiennych w porównaniu do ubiegłych lat. Wszystkie konkursy, ogłoszone i dostępne na stronie portalu Witkac.pl, służącego do procesu konkursowego, trwają do 10 stycznia 2022 roku. - Uznaliśmy, że sprawdzone rozwiązania konkursowe należy zostawić. Mieszkańcy są zadowoleni z tego, w jakich obszarach wspieramy bielański sport i rekreację - przedstawia wizję konkursów na 2022 rok Burmistrz Dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk.

Rekordowa kwota na imprezy
400 000 złotych jest do podziału w konkursie na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych. W skali konkursów dzielnicowych to bardzo dużo. O 50 tysięcy więcej niż w ubiegłych latach. – Czekamy na ciekawe oferty. Oczywiście liczę na to, że organizacje pozarządowe z Bielan będą kontynuowały udane projekty, rozpoczęte w ubiegłych latach, jak chociażby zawody pływackie, olimpiada przedszkolaków czy liczne imprezy biegowe, które trwale wpisały się już w nasz kalendarz wydarzeń sportowych – zdradza Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Przedszkolaki i dorośli – większe kwoty na zajęcia
Dwa kolejne konkursy dotyczą zajęć dla przedszkolaków i dorosłych mieszkańców Dzielnicy Bielany. Także tutaj zwiększono środki na konkursy. Na zajęcia dla dorosłych mieszkańców przeznaczono 143 000 złotych. Zajęcia dla przedszkolaków w Dzielnicy Bielany to 110 000 złotych do podziału między organizacje pozarządowe, których oferty zyskają aprobatę komisji konkursowej. – Stawiamy na bogatą ofertę w zakresie zajęć sportowych niezależnie od grupy wiekowej, dlatego podjęliśmy decyzję o większych kwotach, jakie przeznaczymy na wymienione konkursy. Liczę, że mieszkańcy Bielan będą mogli przez cały rok uczestniczyć w ciekawych aktywnościach, zaproponowanych przez organizacje trzeciego sektora, a przedszkola wzbogacą swoją ofertę dla najmłodszych – relacjonuje Burmistrz Pietruczuk.

Osoby z niepełnosprawnościami – znaczny wzrost
Ponad dwa razy więcej środków przeznaczono w konkursie, w którym organizacje pozarządowe starają się o środki na zajęcia i imprezy dla osób z niepełnosprawnościami. W 2022 roku będzie to kwota 35 000 złotych, a wszyscy zainteresowani mogą składać oferty zarówno na zajęcia, jak i pojedyncze imprezy integracyjne.

Mocne wsparcie seniorów
Nie zmienia się kwota na zajęcia dla seniorów. Oferent, który zdecyduje się przeprowadzić kompleksowy projekt zajęć dla seniorów, aktywizujących ich zarówno w sali, jak i na basenie, otrzyma na ten cel 172 000 złotych, co pozwoli na udział w zajęciach kilkuset seniorom z Bielan.

WOM i szkolenia bez zmian
Takie same środki przewidziano na organizację zawodów szkolnych, będących eliminacjami do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, jak również wyjazdowego szkolenia dla bielańskich nauczycieli wychowania fizycznego.

Na dotacje w obszarze sportu i rekreacji Dzielnica Bielany przeznaczyła o 100 000 złotych więcej niż w ubiegłym roku. Jest to łącznie 985 tysięcy złotych, co jest najwyższą kwotą przeznaczoną na dotację w tym obszarze w historii Bielan. Warto jednak zaznaczyć, że przepisy ustawy o dostępności, przenoszące na organizatorów nowe obowiązki, związane z zapewnieniem odpowiedniej opieki i infrastruktury dla osób z niepełnosprawnościami na imprezach, nakładają również dodatkowe koszty.

Na oferty w bielańskich konkursach Dzielnica czeka do 10 stycznia 2022 roku. – Liczymy na to, że dzięki konkursom 2022 rok będzie niezapomniany w obszarze sportu i rekreacji i zbudujemy ciekawą ofertę w tym zakresie dla Bielan – podsumowuje Burmistrz.

Organizacje pozarządowe realizują dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany i miasta stołecznego Warszawy wiele trwale wpisanych w kalendarz sportowo-rekreacyjny Dzielnicy imprez i programów rekreacyjnych, jak chociażby Bielański Bieg Dzika, Bielańska Olimpiada Przedszkolaków, Triathlon Bielański, turniej Szachy w Ratuszu, Bielańskie Zawody Pływackie dla najmłodszych, Dziecięca Akademia Sportu i wiele, wiele innych.

Szczegóły konkursów
  1. Organizacja imprez sportowych
  2. Zajęcia dla dorosłych 
  3. Progam dla seniorów
  4. WOM
  5. Zajęcia dla przedszkolaków
  6. Szkolenie kadr kultury fizycznej
  7. Sport i rekreacja osób z niepełnosprawnościami


Red