SIÓDMA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW ZAKOŃCZONA

2023-05-23 08:10:31

Już po raz siódmy na Bielanach zorganizowano Bielańską Olimpiadę Przedszolaków. Sportowa impreza skierowana do najmłodszych sportowców przyciągnęła na obiekt CRS Bielany 12 przedszkoli.

         
 
W hali przy ulicy Lindego drużyny tradycyjnie rywalizowały w dostosowanych do poziomu sprawności dzieci konkurencjach jak bieg przez piankowe płotki, wyścig formuły 1, rzut woreczkiem do celu, jazda na mini rowerkach czy rzut piankowym oszczepem. Choć nie wynik jest najważniejszy w tej formule, warto odnotować, że najlepiej poradziło sobie Przedszkole 327, które wyprzedziło Przedszkole 346 oraz Przedszkole 39.

W realizowanych na obiekcie CRS Bielany przez UKS Młodzik zawodach od lat brały udział już setki przedszkolaków, a dzisiejsi uczestnicy pierwszej edycji, uczą się już od dawna w szkołach, mając zdrowe nawyki nabyte w czasach przedszkolnych.

Zawody obserwowali przedstawiciele władz dzielnicy Bielany – Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, jego zastępca, odpowiedzialny za obszar sportu – Andrzej Malina oraz dyrektor CRS Bielany, Anna Szymczak-Gałkowska.

- Kultowa już impreza po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę. Cieszę się, że przedszkolaki na Bielanach mogą liczyć na finansowane przez nas zajęcia w placówkach, zawody takie jak te, czy zbliżającą się wielkimi krokami rywalizację w piłce nożnej. Od lat pokazujemy jak najmłodsi i ich rozwój są dla nas ważni. Gratuluję uczestnikom, organizatorom i dziękuję za gościnność CRS Bielany – podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Red