SIÓDMY PUCHAR BIELAN W BNO ZA NAMI

2021-10-11 15:33:55

Prawie 200 osób wzięło udział w siódmym już Pucharze Bielan w biegu na orientację. Rywalizowano na terenie Osiedla Ruda i Parku Młocińskiego. Nie zabrakło bielańskich akcentów.Impreza była idealną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z biegami na orientację, co uczyniło wielu sportowców, w tym mieszkańców Bielan. Zawody, realizowane przez Bielański Klub Sportowy Wataha przy wsparciu finansowym Dzielnicy Bielany, odbywały się w dwóch etapach. Na mapach sprinterskich rywalizowano na terenie Osiedla Ruda. Po południu zawody przeniosły się na dystans średni do Parku Młocińskiego. Na starcie zawodów pojawiło się wielu zawodników z krajowej czołówki. Pełne wyniki rywalizacji można znaleźć tutaj.

Gospodarze imprezy z BKS Wataha Warszawa zajęli drugie miejsce w biegach sztafetowych. Z miejsc na podium cieszyli się Miłosz Piersa, Bartłomiej Maciejewski, Szczepan Janus (pierwsi w swoich kategoriach), Leonidas Tufeckis (drugi w sprincie M14) i Dagmara Deja (trzecia w sprincie open). W biegu średnim Szczepan Janus zajął drugie miejsce w swojej kategorii.

- Cieszę się, że ta forma aktywności od lat na Bielanach jest bardzo popularna i możemy wspierać pracę, jaką wykonują sportowcy z Młocin. To nie tylko świetna forma edukacji, czytania mapy i ruchu, ale także możliwość zwiększenia swojej sprawności fizycznej, co młodzi sportowcy z SP 77 pokazują w rywalizacji sportowej od dłuższego czasu. Gratuluję świetnie zorganizowanych zawodów Karolowi Galiwoczi, jak i wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu tego wydarzenia – nie krył uznania dla środowiska BKS Wataha Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Red / fot: BKS Wataha Warszawa