TRZECIA BIELAŃSKA CZASÓWKA ZAKOŃCZONA

2020-09-22 20:51:08

19 września już po raz trzeci odbyła się Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE, wyjątkowa rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Nie zabrakło świetnych rezultatów na trudnej, technicznej trasie.


Tradycyjnie na warszawskich Bielanach, jazdą indywidualną na czas sezon zakończyli kolarze. To był ostatni wyścig organizowany w tym roku przez ŻTC BIKE RACE. Na nadwiślańskich, bielańskich ścieżkach rowerowych do rywalizacji stanęło niemal stu zawodników i zawodniczek. Choć trasa nie należy do najdłuższych, bo ma zaledwie 5,6 km to jest niezwykle trudna technicznie, z finiszowym podjazdem na końcu. Start jak na Bielańską Czasówkę przystało odbywał się w dwóch grupach – rowery dowolne oraz rowerach szosowych i do jazdy indywidualnej na czas. Najszybciej całą trasę bez podziału na kategorie wiekowe pokonał Andrzej Widziewicz. Zajęło mu to nieco ponad 7 minut. Wśród startujących nie zabrakło znanych kolarskich nazwisk. Komplet wyników znajduje się na stronie www.ztc.pl.

– Za nami trudny, bo naznaczony pandemią sezon 2020. Kończymy tradycyjnie już na warszawskich Bielanach. Mamy nadzieję, że dla wielu choć krótki, był to udany sezon. Zgodnie z naszymi założeniami do rywalizacji powrócimy 11 kwietnia 2021 roku, kiedy to w Grójcu zainaugurujemy ŻTC BIKE RACE 2021. Serdecznie zapraszamy – powiedział dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Nagrody dla najlepszych sportowców wręczali między innymi Burmistrz Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk oraz jego zastępca - Włodzimierz Piątkowski, który odwiedza każdą edycję wyścigu na Bielanach. - Bardzo się cieszę, że te niełatwe do rozegrania zawody zagościły trzy lata temu na Bielanach. Rzadko wyścig w takiej formule można rozegrać w mieście, bez dużych utrudnień dla osób postronnych. Gratuluję wszystkim, którzy w tak fantastycznym tempie pokonują teren Dzielnicy Bielany wzdłuż Wisły.  Dziękuję organizatorom tej fantastycznej imprezy - podsumował dla serwisu BnS Burmistrz Pietruczuk.

Organizatorem imprezy sportowej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Projekt jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Red / inf. prasowa / inf. własna/ fot: materiały organizatora