WIOSENNE GRANIE SZACHOWE NA NERUDY

2024-05-14 11:30:40

Za nami XXIX Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży, realizowany przez TKKF Chomiczówka, przy wsparciu Dzielnicy Bielany. Rywalizowano w czterech kategoriach, przedstawiamy zwycięzców.W najmłodszej kategorii wiekowej wystartowało 17 osób. Najlepiej spisał się Szymon Krzosek, zdecydowanie wygrywając z kompletem siedmiu zwycięstw na koncie.  W grupie 10-latków wystartowało 13 osób, a po zwycięstwo sięgnął Tomasz Wiekiera, który minimalnie pokonał Marcelinę Magalską. W grupie do lat 12 Mateusz Rabiej zostawił w pokonanym polu 11 rywali, sięgająć po zwycięstwo. Najmniej licznie obsadzona była najstarsza kategoria do lat 16. Z wygranej cieszył się faworyt - Sebastian Lesik.

- Turnieje szachowe na Bielanach cieszą się ogromną tradycją. Wielu znanych szachistów swoje pierwsze kroki stawiało podczas naszych rywalizacji i cieszę się, nasze zmagania zdobyły sobie uznanie i robimy wszystko, aby zmagania były kontynuowane. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom i zapraszam na kolejne turnieje - relacjonuje Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Nagrody najlepszym szachistom wręczali przedstawiciele TKKF Chomiczówka oraz zastępca Burmistrza - Włodzimierz Piątkowski i radny Marcin Włodarczyk.

Zawody współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany w ramach dotacji na cykl imprez szachowych na Bielanach. W tym roku czeka nas jeszcze kilka szachowych turniejów, w tym Bielański Festiwal Gier Stolikowych, Szachy w Ratuszu oraz turniej z okazji Święta Niepodległości.

Red