WKRÓTCE RUSZA WARSZAWSKI MARATON FITNESS

2020-12-09 13:10:14

Przez sześć godzin uczestnicy Warszawskiego Maratonu Fitness wyprodukują moc energii i spalą tysiące kilokalorii, a przede wszystkim doskonale będą się bawić. Wydarzenie odbędzie się już 13 grudnia. Obowiązują limity miejsc dlatego warto się spieszyć ze zgłoszeniami.

 

W tym roku ćwiczenia z trenerami prowadzone będą na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. W trzech halach odbędą się zajęcia z tabaty, jogi, pilatesu, zumby, czy treningu funkcjonalnego. To tylko część z bogatej propozycji w której każdy znajdzie dla siebie. Udział jest bezpłatny.

- Regulaminowo wprowadziliśmy limit na dużej hali wynoszący 130 osób na każde zajęcia. W salach mniejszych trenować będzie mogło po 25 osób. Obowiązywać będzie noszenie maseczek po wyjściu z każdego treningu, oraz dezynfekcja rąk. Zajęcia będą trwały 45 minut, a nie godzinę jak dotychczas, bo trzeba opuścić obiekt, przewietrzyć halę, zdezynfekować ręce i przejść ponowny proces wpuszczania na obiekt. Wszystko rozgrywane będzie w dość intensywnym tempie, bo to jednak maraton. Chodzi o to, żeby się zmęczyć i wrócić do domu zadowolonym – powiedział Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

Z powodu obostrzeń to nie będzie rekordowa edycja imprezy. Wszystko jednak wskazuje na to, że mimo pandemii miłośnicy sportu chcą wciąż podtrzymywać swoją kondycję fizyczną. Zwłaszcza, że w ciągu ostatnich lat aktywność Polaków stale rosła o czym świadczy rosnąca frekwencja na biegach masowych czy w klubach fitness.

- Ludzie są spragnieni takich wydarzeń, widzę to w mediach społecznościowych. Fitness jest na topie tym bardziej, że zbliżają się święta, a jak wiemy w branży sportowej to oznaczało pełne sale na siłowniach. Co do samego maratonu to sporo osób przychodzi na pełne sześć godzin. Zwykle najwięcej uczestników przyciąga zumba, popularna jest też joga i pilates. Również osoba trenera często jest magnesem. W zależności od zajęć podczas godziny zajęć można spalić koło koło 600-700 kilokalorii. Najwięcej spala się podczas zajęć tanecznych - mówi Wanda Walenda współorganizatorka imprezy i instruktorka fitness.

Zajęcia podczas Warszawskiego Maratonu Fitness poprowadzą m.in Krystian Gronek – tancerz i szkoleniowiec fitness czy Dorota Święćkowska - trenerka personalna, specjalistka od nowoczesnych form gimnastyki. Jeśli nie słyszeliście o piloxingu czyli połączeniu boksu, pilatesu oraz tańca, to Paulina Szela czeka z przyspieszonym kursem. Natomiast Oktawian Zagórski i Anna Cegłowska wycisną ostatnie poty podczas maratonu zumby.

Impreza odbędą się 13 grudnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34. Początek o godzinie 10. Zapisy wystartowały: https://zapisy.azs.waw.pl/warszawski-maraton-fitness/

Warszawski Maraton Fitness to impreza cykliczna organizowana przez AZS Warszawa przy wsparciu Akademii Wychowania Fizycznego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie finansowane jest ze środków m.st Warszawy, oraz Ministerstwa Sportu.

Lista zajęć:

TABATA - Katarzyna Witkowska-Błażejczyk

STEP, DANCE - Dorota Święćkowska

JOGA - Marcelina Sankowska

JOGA – ZDROWY KRĘGOSŁUP - Marzena Walenda

PILATES - Aleksandra Rakowska

BODYART - Beata Messely

mFIT Power, Core, Holisic - Piotr Końko

PILOXING ® SSP - Paulina Szela

STRONG NATION - Ania Cegłowska

AERO DANCE NEW STYLE - Krystian Gronek

MOBILITY - Karolina Ito

TRENING FUNKCJONALNY - Michał Sejna

ZUMBA MARATON - Oktawian Zagórski, Ania Cegłowska

 

inf. prasowa