ZKS ŚWIĘTOWAŁ 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-12 11:02:02

Na terenie strzelnicy ZKS odbył się tradycyjny piknik strzelecki z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zadbali o sporo atrakcji, związanych z bronią palną.


Ponieważ rocznica 11 listopada była wyjątkowa, także początek pikniku miał bardzo uroczysty charakter. O godzinie 11:11 organizatorzy zadbali o otwarcie pikniku, w formie pokazowych wystrzałów z armat. Po odsłuchaniu hymnu narodowego otwarcia imprezy dokonali Prezes ZKS Warszawa - Eugeniusz Bednarz oraz zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Włodzimierz Piątkowski.

Burmistrz Piątkowski przypomniał o roli ośrodków strzeleckich w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości w trakcie trwania 123 lat zaborów, jednocześnie gratulując ZKS stałego rozwoju i wkładu w edukację mieszkańców dzielnicy.

Podczas kilkugodzinnego pikniku, wszyscy uczestnicy mieli okazję do postrzelania z różnych rodzajów broni. Na najmłodszych amatorów strzelectwa, których nie brakowało czekały animacje, gry i możliwość strzelania do balonów. Starsi goście mogli korzystać z kilku strzelnic. Otwarta była także wystawa broni zabytkowej. ZKS dzięki środków Dzielnicy Bielany zapewnił dla wszystkich uczestników poczęstunek.

Fotorelację z imprezy znajdziecie tutaj.

MG