ZNAMY ZWYCIĘZCÓW BIELAŃSKIEGO TURNIEJU BRYDŻA

2021-03-10 10:07:35

Rekordowa liczba 78 par wzięła udział w Otwartym Turnieju Par Brydża, zorganizowanym wirtualnie przez Urząd Dzielnicy Bielany. Najlepiej poradzili sobie Marek Czerepak i Paweł Kowalczewski.

 

Zwycięska para zgromadziła na swoim koncie 63,3 punktu, wyprzedzając Małgorzatę Bajerską-Wasilius i Zbigniewa Mossakowskiego. To kolejny wirtualny turniej brydża, organizowany przez Dzielnicę Bielany w trakcie pandemii. Podobnie jak zeszłoroczne zmagania, także edycja 2021 przyniosła bardzo duże zainteresowanie uczestników, bo ponad 150 uczestników imprezy to bardzo duża frekwencja.

W realizowanym przez TKKF Chomiczówka turnieju na najlepsze pary czekały nagrody, co podniosło rangę i atrakcyjność zmagań. – Cieszę się, że nasze zmagania, wymuszone trochę przez COVID jeśli chodzi o formułę, zyskują coraz większe zainteresowanie i prestiż w środowisku brydża. Miło mi, że turniej zbiera pozytywne recenzje i uczestniczą w nim także mieszkańcy Warszawy i Bielan. Wierzę, że już niedługo będzie okazja do spotkania na żywo, chociażby podczas jesiennego Bielańskiego Festiwalu Gier Stolikowych, który planujemy na obiekcie CRS Bielany, przy ulicy Lindego – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Warto przypomnieć, że w czasie pierwszej fali pandemii, Dzielnica Bielany zapoczątkowała realizację wirtualnych turniejów brydża, organizując cykl zmagań w marcu i kwietniu 2020 roku.

Red