ŻÓRAWSKI TEAM ZNÓW NAJLEPSZY W NOCNYM KUSYM

2022-06-22 12:29:54

7 Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego po raz kolejny przebiegł przez Akademię Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie. Na Bielanach w pięknej scenerii sportowej uczelni rywalizowało 81 sztafet. Zwyciężyła drużyna Żórawski Team, mająca w składzie zawodników związanych z Bielanami.


Odbywający się tradycyjnie 21 czerwca, w rocznicę śmierci wybitnego polskiego sportowca – Janusza Kusocińskiego bieg, po raz kolejny przyciągnął sporą grupę fanów rywalizacji sztafetowej. Wieczorna, letnia sceneria i rywalizacja na trasie 4 x 2500 metrów zachęciła do udziału zarówno biegaczy zawodowych, jak i amatorów. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o odpowiednią scenerię, możliwość przebiegnięcia praktycznie po całym terenie uczelni, jak również charakterystyczne dla imprezy znicze, oświetlające biegaczom trasę rywalizacji.

Zawodnicy Żórawski Team Chłopcy byli najszybsi na trzech spośród czterech zmian. Jedynie dobrze znany z Biegu Chomiczówki Piotr Parfianowicz z drużyny UNTS Warszawa przełamał dominację zwycięzców na drugiej zmianie. Za ich plecami ze stratą nieco ponad minuty uplasował się zespół Team Zabiegane Dni. Na najniższym stopniu podium stanął Warsaw Run Club, będący jednocześnie najlepszą sztafetą mieszaną. Najszybszą sztafetą kobiet okazała się drużyna Żórawski Team.

Nie zabrakło biegaczy z naszej Dzielnicy, z Przedszkola 421, 59 LOMS im. J. Kusocińskiego czy AZS AWF Warszawa i AWF Warszawa.  Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, organizatorom z AWF Warszawa i AZS Warszawa pomogła Dzielnica Bielany, która dołożyła swój finansowy wkład w realizację zawodów.

Wyniki imprezy znajdziecie tutaj.

Red / fot: materiały z fanpage AWF Warszawa