ZWIEWNA PIĄTKA ZADEBIUTOWAŁA NA BIELANACH

2024-06-26 10:21:20

Po raz pierwszy w historii Dzielnicy Bielany na terenie Parku Młocińskiego zorganizowano bieg pod nazwą Zwiewna Piątka. Realizowany z dotacji Urzędu Dzielnicy Bielany przez Fundację Polskiej Sztafety bieg przyciągnął około 100 dorosłych i dzieci, którzy postanowili aktywnie spędzić dzień.


Wszystkich uczestników powitała radna Dzielnicy Bielany, Weronika Sarnowska, która otworzyła bieg. W rywalizacji głównej, rozgrywanej na dystansie 5 kilometrów,  najszybciej na mecie zameldował się Michał Szybalski z Marek, który zwyciężył ze sporą przewagą, uzyskując czas 18:19. Wśród kobiet tryumfowała Marzena Sadowska. Imprezę główną poprzedziła rywalizacja kilkudziesięciu młodych zawodników w zmaganiach dzieci i młodzieży, która odbyła się na krótszych dystansach.

- Bielany biegami stoją. Mamy Bieg z okazji Dnia Kobiet, sztafety Cross Bielański, Bielanski Wieczór Lekkoatletyczny, Przeszkodowy Bieg Hutnika, naszą sztandarową imprezę czyli Bieg Chomiczówki, a teraz wsparliśmy także Zwiewną Piątkę, która odnotowała swój debiut. Wierzę, że uda się tej imprezie wpasować w napięty kalendarz biegowy naszej dzielnicy i zyskamy kolejną mocną pozycję w ofercie dla mieszkańców. Gratuluję wszystkim uczestnikom - podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Pełne wyniki głównej rywalizacji znajdziecie tutaj.

Fot: Marcin Mioduszewski