50. WOM PODSUMOWANO NA BIELANACH

2017-11-07 20:38:27

W hali CRS Bielany po roku przerwy Bielany znów gościło zakończenie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tegoroczna impreza miała charakter wyjątkowy, ponieważ podsumowywano jej jubileuszową, 50. edycję.

 

W Hali CRS Bielany pojawili się burmistrzowie Dzielnic, przedstawiciele władz miasta, naczelnicy i kierownicy wydziałów sportu, jak również delegacje dyrekcji, nauczycieli i uczniów z najlepszych sportowo stołecznych szkół. Wszystkich zebranych powitał Jan Dorosiewicz - Prezes organizującego rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego. W tegorocznej edycji nieźle wypadły Bielany. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 50. edycji rozgrywanej w roku szkolnym 2016/2017, jak również brązowy medal w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych, to znaczny progres w stosunku do poprzedniej edycji. O szczegółach punktowych pisaliśmy tutaj. Rok temu Bielany były szóste, o czym pisaliśmy tutaj.

Nie zabrakło bielańskich akcentów. Nagrody za znalezienie się w pierwszej dziesiątce najbardziej usportowionych szkół stolicy, odebrali w imieniu swoich placówek oświatowych Jan Orłowski - Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 263 oraz Dorota Grabiec - dyrektorka LIX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego. Doceniono również nauczycieli. Wyróżnienia Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego odebrali: Renata Żbikowska, Monika Gawryjołek, Jacek Mirowski oraz Artur Gaworski. Za pomoc w przygotowaniu gali podziękowano dyrektor CRS Bielany, będącego gospodarzem imprezy - Annie Szymczak-Gałkowskiej. Brązową odznakę "Za zasługi dla sportu", przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wręczono Robertowi Kędziorze. Sporo pracy w galę włożyli również bielańscy sportowcy. Pokazy przygotowali uczniowie LO J. Kusocińskiego na co dzień trenujący boks pod skrzydłami Stanisława Łakomca, mogący pochwalić się złotym medalem MP kadetów oraz młode gimnastyczki IKS AWF Warszawa, trenujące pod okiem Beaty Rybak.

W hali CRS Bielany obecni byli również przedstawiciele władz Dzielnicy - Burmistrz Tomasz Mencina i zastępca Burmistrza Dzielnicy - Grzegorz Pietruczuk, kierujący na co dzień obszarem sportu i rekreacji w Dzielnicy Bielany. Burmistrz Mencina miał częstą okazję do odbierania wyróżnień z rąk Janusza Samela - Dyrektora Biura Sportu m.st. Warszawy oraz Pawła Lecha - Przewodniczącego Komisji Sportu m.st. Warszawy. Bielany jedynie w rywalizacji szkół podstawowych znalazły się poza ścisłą czołówką. W pozostałych rywalizacjach: gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, klasyfikacji medalowej oraz najważniejszej klasyfikacji, czyli punktowej, wyróżniano naszą Dzielnicę. To progres w stosunku do zeszłego roku, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

- Jak wielokrotnie wspominałem to efekt większego zaangażowania szkół i nauczycieli WF, za które pragnę podziękować. Wprowadzona przez nas wewnętrzna reforma rozgrywek bardzo zwiększyła sportową rywalizację i motywację, co daje efekty w wynikach. Lada moment rozpoczniemy kolejny program, pod roboczą nazwą "koszulka dla szkoły" który jeszcze silniej zachęci do uczestnictwa w mistrzostwach dzielnicy w poszczególnych dyscyplinach sportu. Wkrótce opowiemy o nim szerzej - zdradza przyczyny progresu Grzegorz Pietruczuk.

Galerię zdjęć z imprezy można znaleźć tutaj.
 
MG