BADMINTONOWA POTĘGA BIELAN

2023-11-30 08:30:22

Okazało się, że nie tylko w bieganiu i pływaniu bielańscy uczniowie prezentują się wyśmienicie. Za nami rywalizacja WOM w badmintonie. W sześciu kategoriach turniejowych uczniowie z naszej dzielnicy wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale w walce z mistrzami innych dzielnic stolicy. Złote medale powędrowały do uczennic SP 77 oraz 41 LO Lelewela.

Wyniki bielańskich badmintonistów okazały się wyśmienite. Złote medale uczennic z SP 77 oraz Liceum Lelewela przyniosły Bielanom 32 punkty w rywalizacji WOM. Punkty dopisały na swoje konta również szkoły. Warto zauważyć, że badmintonistki Lelewela wywalczyły także w tym samym tygodniu tytuł mistrzyń Mazowsza, uprawniający je do startu z Mistrzostwach Polski.

Świetnie poszło także uczennicom SP 80 i uczniom 122 LO Domeyki. Tutaj szkoły i dzielnica wywalczyły srebrne medale, dopisując na konto Bielan 28 punktów w WOM. To najlepszy dorobek dzielnicy Bielany w badmintonie w historii występów na WOM, pokazujący duży talent uczniów w tej dyscyplinie sportu.

Dobrze, w górnej części stawki zaprezentowali się też uczniowie NSP Verne'a oraz SP 263 w kategoriach dzieci i młodzieży.