BADMINTONOWE MEDALE SP 80

2021-07-07 14:44:21

Za nami badmintonowe zmagania Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich młodzi sportowcy z Chomiczówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 80 reprezentowali Bielany w czterech kategoriach, zdobywając dwa srebrne i brązowy medal.

Najlepiej w zawodach poszło młodszym uczennicom SP 80, które w zmaganiach uległy jedynie zespołowi z Żoliborza. Starsi uczniowie, walczący w kategorii młodzieży zajęli również drugie miejsce, ustępując jedynie rówieśnikom z Białołęki. Brązowy medal wywalczyli uczniowie z Aspekt w kategorii dzieci chłopców. W zmaganiach młodzieży dziewcząt zespół uplasował się tuż za podium.

To kolejne medale Bielan we wznowionym w mocno uszczuplonej formie po pandemii WOM. Wcześniej srebro w siatkówce wywalczyły licealistki Lelewela, brąz w czwórboju uczniowie SP 77, a medale w lekkiej atletyce zdobywali uczniowie różnych bielańskich szkół, podczas zmagań rozgrywanych na Pradze.