DUBLET DLA KUSEGO W BLS

2021-11-29 11:58:32

Już po raz kolejny licealiści z Bielan spotkali się w hali CRS Bielany, aby rywalizować z Bielańskiej Lidze Siatkówki. Turniej, poprzedzający zmagania Mistrzostw Dzielnicy Bielany w tegorocznej edycji wygrali gospodarze – 59 LOMS im. J. Kusocińskiego.


 
Do turnieju dziewcząt przystąpiło 6 zespołów. W zmaganiach chłopców rywalizowały 4 licea. W zmaganiach dziewczyn zespoły podzielono na dwie grupy, a następnie szkoły rozegrały pojedynki o miejsca.
 
W rywalizacji chłopców grano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze odbywały się pod okiem sędziów PZPS. Najlepiej w dwóch kategoriach spisali się uczniowie popularnego „Kusego”. Za ich plecami finiszował Lelewel. W turnieju dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki „Reymontówki”. U chłopaków z brązowego medalu cieszyło się 39 LO im. Lotnictwa Polskiego.
 
- Bielańska Liga Siatkówki staje się powoli tradycją. Cieszę się, że udało się rozegrać tegoroczną edycję. Gratuluję wszystkim uczestnikom i bardzo cieszę się, że uczniowie bielańskich liceów wybierają aktywne spędzanie wolnego czasu – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

 Turniej w całości finansował Urząd Dzielnicy Bielany. Poza pucharami i medalami na wszystkich uczestników czekały okolicznościowe koszulki i posiłek.

Klasyfikacja
 
Kategoria dziewcząt:
  1. 59 LO
  2.  41 LO
  3.  ZS 18
  4. ZS 35
  5. 60LO
  6.  39 LO
 
Kategoria chłopców:
  1. 59 LO
  2. 41 LO
  3.  39 LO
  4. ZS 35
 Red