DWA ZŁOTE MEDALE TENISISTÓW DOMEYKI

2023-12-14 11:20:04

Tradycyjnie sportym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja w ramach MD Bielany w tenisie stołowym. W liceum Maczka wyłoniono mistrzów we wszystkich kateogriach. W najstarszej kategorii aż dwa złote medale powędrowały do Liceum Domeyki. W rywalizacji młodszych tenisistów świetnie radziły sobie szkoły niepubliczne.

Bardzo mocno swoją obecność w szkolnych rozgrywkach tenisa stołowego zaznaczyły szkoły niepubliczne SP 100 STO i Szkoła Podstawowa Niepubliczna 74 wywalczyły łącznie aż sześć medali w tym po jednym złotym SP 100 STO w każdej kategorii dzieci i młodzieży stawała na podium. Złote medale w turniejach młodzieży wywalczyły SP 209 oraz SP 80. Pełną pulę w rywalizacji liceów wywalczyło Liceum Domeyki, które bardzo dobrze spisuje się w tegorocznych zmaganiach sportu szkolnego. Kalendarz WOM nie przewiduje niestety mistrzostw liceów, ale wiele wskazuje na to, że uczniowie z ulicy Staffa 3/5 będą mogli jechać na mistrzostwa Mazowsza.

- Serdecznie gratuluję wysokiej frekwencji naszym szkołom. Życzę mistrzom Dzielnicy powodzenia na WOM. Cieszę się, że popularność tenisa na Bielanach nie maleje - podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Zawody zaplanowano na początek 2024 roku. Finansował je Urząd Dzielnicy Bielany.