KUSY ZE ZŁOTEM W BADMINTONIE

2021-12-02 09:13:50

Duży sukces odniosły badmintonistki 59 LO im. J. Kusocińskiego w rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół z Lindego wywalczył złoty medal i będzie reprezentował Warszawę podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 
Po wygranej z turnieju dzielnicowym uczennice Kusego w składzie Zuzanna Dul, Ola Jeziorkowska, Wiktoria Martyniuk, trenowane przez trener Katarzynę Rzepkę, nie dały szans innym szkołom, zdobywając złoty medal i zapewniając sobie prawo reprezentowania Warszawy z turnieju mazowieckim. Tym samym Kusy wywalczył już kolejny złoty medal WOM w tegorocznym roku szkolnym i jest jednym z głównych pretendentów do wygrania warszawskiej klasyfikacji szkół w kategorii liceów.

Dobrze poszło również innym przedstawicielom Dzielnicy Bielany w badmintonie, w kategoriach młodzieży i liceów. Uczniowie Lelewela zajęli piąte miejsce w rywalizacji chłopców. W zmaganiach młodzieży Bielany reprezentowała Szkoła Podstawowa numer 80, zajmując odpowiednie piątą pozycję wśród dziewcząt i szóstą wśród chłopców.

fot: Fanpage szkoły