LELEWEL I JOSE NAJLEPSI NA 11 LISTOPADA

2021-11-12 13:41:59

W Liceum im. J. Lelewela rozegrano tradycyjny Otwarty Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców z okazji 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zmagania przy ulicy Kiwerskiej cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Rywalizację chłopców wygrało LO im. J. Marti. Wśród dziewcząt najlepsza drużyna gospodarzy.

 
 
Uczestników turnieju powitał Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk, podkreślając radość z wysokiej frekwencji i chęci świętowania 11 listopada w aktywny, sportowy sposób. – Cieszę się, że tak dużo młodych ludzi z Bielan postanowiło zmobilizować się i w dzień wolny, wstać wcześnie aby turniejem siatkówki uczcić tę ważną dla Polski rocznicę – stwierdził w krótkiej rozmowie z serwisem Bielanynastart Burmistrz Bielan.
 
W turnieju chłopaków wzięły udział cztery drużyny, w zmaganiach dziewcząt wystartował o jeden zespół więcej. Rywalizowano do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”.
Bardzo wyrównana sytuacja panowała w zmaganiach mężczyzn. Aż trzy drużyny (Jose Marti, Lelewel i ZS Gastronomicznych) uzyskały taki sam bilans punktów i setów i o zwycięstwie decydowały małe punkty uzyskane w bezpośrednich pojedynkach między drużynami. Tutaj najlepiej wypadli uczniowie Jose Marti, którzy mogli świętować zwycięstwo.
 
Tabela końcowa turnieju chłopców
 
Miejsce Szkoła
I XXII LO im. J. Marti
II ZS Gastronomicznych
III XLI  LO  im. J. Lelewela
IV ZS nr 35
 
W turnieju dziewcząt uczennice Lelewela odniosły komplet zwycięstw, co pozwoliło im świętować wygraną przed LO Górskiego i LO Jose Marti. W tych zmaganiach różnice punktowe były wyraźniejsze, aniżeli w turnieju męskim.
 
Tabela końcowa turnieju dziewcząt
Miejsce Szkoła
I XLI  LO  im. J. Lelewela
II LX LO im. W. Górskiego
III XXII LO im. J. Marti
IV ZS Gastronomicznych
V ZS nr 35
 
Turniej finansował Urząd Dzielnicy Bielany.

Red