LICEALIŚCI WYCISKALI W ARCHUTOWSKIM

2024-04-23 12:21:37

Po raz drugi w historii Bielan Dzielnica zorganizowała dla licealistów zawody w wyciskaniu ciężarów na ławeczce leżąc. Zmagania, zorganizowane w Liceum Archutowskiego, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Startowały drużyny koedukacyjne, zbierając punkty dla swoich szkół, zależne od wagi i podniesionego ciężaru. Najlepiej poradzili sobie reprezentanci Reymontówki.W pilotażowej edycji zawodów, wystartowało kilka szkół, jednak cieszyły się one dobrym odbiorem nauczycieli i uczniów. Zdecydowano o kontynuacji. Na zawodach stawiły się 24 zawodniczki i 60 zawodników z 10 bielańskich szkół ponadpostawowych. Najlepszy wynik łączny uzyskała drużyna Zespołu Szkół numer 18, która wyprzedziła Zespół Szkół numer 35 oraz 41 LO im. J. Lelewela. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Kościk z ZS 18 natomiast wśród kobiet jego koleżanka ze szkoły - Anotnina Siennicka.

- Bardzo cieszymy się z dużej popularności zawodów, które organizujemy wraz z PZKiTS. Siłownia to dziś ogólnodostępny i powszechny sport, co powoduje, że w zawodach może wystartować każdy. Wyniki niektórych chłopaków i dziewcząt są naprawdę imponujące. Gratuluję każdemu, kto zdecydował się na start - podsumował Burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

Zawody obserwował odpowiedzialny za obszar sportu w Dzielnicy - Andrzej Malina. Całość zadania sfinansował Urząd Dzielnicy Bielany.

Red