MEDALOWY POCZĄTEK WOM!

2016-10-04 18:40:16

Pierwszym finałem tegorocznej jubileuszowej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, była rywalizacja w biegach przełajowych. Nie zawiedli w niej zawodnicy z Bielan. Największym sukcesem mogą pochwalić się: Olga Grabowska z I klasy Gimnazjum 79, która sięgnęła po złoto dla naszej dzielnicy w biegu na 1000 metrów oraz biegacze z III klas gimnazjów, którzy zdeklasowali konkurencję!

Nie tylko Oldze Grabowskiej, trenującej pod okiem Roberta Kędziory w klubie UKS Kusy, należą się brawa. W rywalizacji najmłodszych warto zwrócić uwagę na rezultaty w Biegu na 1000 metrów szkół podstawowych, gdzie  po srebro sięgnął Miłosz Kwiatkowski, a trzech jego kolegów uplasowało się w dziesiątce, zdobywając cenne punkty dla dzielnicy Bielany.

Zawiodły w tej materii dziewczęta z trzecich klas gimnazjów. W biegu dziewcząt dzielnicę reprezentowało jedynie pięć, spośród dziesięciu zgłoszonych zawodniczek. Honor rocznika uratowali chłopcy, dzięki fenomenalnym występom. Na dystansie 1500 metrów wygrał Filip Kliś z Gimnazjum 78, wyprzedzając kolejnego bielańskiego ucznia - Jakuba Szmytke z Gimnazjum 165. Warto podkreślić, że w pierwszej dziesiątce znalazła się piątka Bielańczyków! Jak widać po formie Filipa Klisia, opłaca się trenować... biathlon, który Filip uprawia w UKS G-8 Bielany. Warto podkreślić, że Filip Kliś pokonał swojego kolegę - Jakuba Szmytkę o zaledwie 0,3 sek!

Medalowe miejsce w rywalizacji szkoł ponadgimnazjalnych powędrowało również do LO Gen. Maczka - Magdalena Sudak była trzecia w biegu na 1000 metrów, a wiele punktów dla dzielnicy szkoły ponadgimnazjalne zdobyły bardzo dobrą frekwencją na biegu. Warunki rozgrywania finałów WOM w biegach przełajowych, rozgrywanych na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, były bardzo trudne. Nie brakowało upadków, poślizgnięć i pomyłek, spowodowanych stanem toru po całodniowych, rzęsistych ulewach, którze poprzedziły zmagania. Nie podajemy czasów najlepszego bielańskiego zawodnika w biegu na 3000 metrów ponieważ... ze względu na problemy techniczne został on skrócony o około 1/3.

- Gratuluję medalistom i bielańskim zawodnikom, który wywalczyli cenne punkty dla naszej dzielnicy. Szczególne gratulacje dla medalistów! Cieszy rywalizacja szczególnie w tych rocznikach, w których Bielany reprezentowała większosć ze zgłoszonych sportowców. Dziękuję opiekunom i nauczycielom za to, że zadbali o frekwencję na finałach WOM w biegach przełajowych - odniósł się do spraw frekwencyjnych na zawodach zastępca burmistrza dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Podczas pierwszej konkuencji finałowej WOM Bielany zdobyły 2 złote, 2 srebrne i brązowy medal. Nagrody wręczał najlepszym nowy Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkiej Atletyki, Bielańczyk - Tomasz Majewski.