OD ZABAWY DO SPORTU WRÓCIŁO NA BIELANY

2023-11-10 11:46:17

Po przerwie spowodowanej pandemią na Bielany wróciła rywalizacja najmłoszych uczniów szkół podstawowych, w formie turnieju Od zabawy do Sportu. W hali Liceum Domeyki w konkurencjach sprawnościowych rywalizowali uczniowie 14 bielańskich szkół.Zgodnie z założeniami zawodów, nie wyniki były najważniejsze, a udział i zwiększanie sprawności bielańskich dzieci. W rywalizacji zaproponowano gry i zabawy sprawnościowe dla dziewcząt i chłopców jak bieg przez szarfę, magiczne pierścienie, raczki, podawanie piłki i inne, zwiększające predyspozycje i umiejętności ruchowe dzieci. Zadbano o pokazy dla dzieci, jak również nagrody i gadżety dla uczestników.

Pomimo, że nie skupiano się na rezultatach, warto z kronikarskiego obowiązku zaznaczyć, że najwięcej punktów w konkurencjach zdobyła SP 80, wyprzedzając minimalnie SP 263 i SP 369. W poprzednich edycjach turniej Od zabawy do sportu był eliminacją warszawskich zmagań, jednak w tym roku nie są organizowane turnieje finałowe.

- Cieszę się, że po przerwie zawody wróciły i wierzę, że znów staną się stałym elementem kalendarza sportowego na Bielanach. Oferta dla najmłodszych klas szkół podstawowych w zakresie aktywności ruchowej musi być stale zwiększana i będziemy szli w tym kierunku. Bardzo dziękuję za liczny udział szkołom, nauczycielom i przede wszystkim dzieciom - podkreślił Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Zmagania finansował Urząd Dzielnicy Bielany.

fot: materiały organizatora