REKORDOWE RINGO DLA SP 352

2021-10-05 10:13:29

Za nami MD Bielany w ringo młodzieży. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę siedmiu drużyn. Wśród nich najlepiej na boisku przy ulicy Nerudy radzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej numer 352, zdecydowanie najlepszej w tej dyscyplinie sportu w ostatnich latach na Bielanach.Od lat w zawodach ringo nie odnotowano tak wysokiej frekwencji. Na pewno wpływ na nią miała idealna pogoda, która zachęcała do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Siedem drużyn uczestniczących w zawodach podzielono na dwie grupy, a następnie rozegrano zmagania w „grupie mistrzowskiej”, składającej się z czterech drużyn. Tutaj najlepiej poradził sobie zespół Szkoły Podstawowej numer 352 z Conrada. To właśnie uczniowie z Chomiczówki biorąc pod uwagę ostatnie lata, najlepiej na Bielanach opanowali grę w ringo.

Za ich plecami rywalizację na podium ukończyły Szkoła Podstawowa numer 289 oraz Szkoła Podstawowa numer 263.

Końcowa kolejność zmagań:
  1. Szkoła Podstawowa numer 352
  2. Szkoła Podstawowa numer 289
  3. Szkoła Podstawowa numer 263
  4. Szkoła Podstawowa numer 369
Do fazy półfinałowej nie weszły: Szkoła Podstawowa numer 209, Szkoła Podstawowa numer 80, Szkoła Podstawowa numer 273 – filia.

- Ringo nie jest może najpopularniejszym sportem, ale zawsze sprawia uczniom wiele radości i cieszę się, że frekwencja na zawodach z roku na rok wygląda coraz lepiej. Gratuluję wszystkim drużynom, a zwycięskiej SP 352 życzę powodzenia w reprezentowaniu Bielan na WOM, które w przypadku ringo zaplanowano wiosną 2022 roku. Macie sporo czasu na treningi – podsumował zawody Burmistrz Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.

Red