REKORDOWY TYTAN NA BIELANACH

2023-11-17 11:48:18

Uczniowie bielańskich szkół pobili rekord frekwencji podczas bielańskich eliminacji zmagań Wioślarskiego Tytana Warszawy. Na starcie rywalizacji wioślarskiej w hali CRS Bielany stanęło ponad 200 uczniów. Najlepsi uzyskali awans do wielkiego finału.


Rywalizowano w wyścigach na ergometrach trwających po półtorej minuty. W ich trakcie uczniowie klas 5-8 mają za zadanie pokonać jak największy dystans. Po pięciu najlepszych uczniów z każdego biegu uzyskuje awans do wielkiego finału. Szkoły rywalizowały także w wewnętrznej klasyfikacji dzielnicowej. Tutaj najlepiej poradziła sobie SP 53, która pokonała łącznie 70199 metrów, wyprzedzając SP 352 i SP 187.

Reprezentacja Bielan podczas finału będzie liczyła 40 osób - po pięcioro najlepszych uczniów z każdego z biegów w klasach 5-8. Po pięciu z ośmiu eliminacji dzielnicowych w czołówce placuje się Kacper Adach z SP 187 w zmaganiach klas piątych oraz Laura Brzozowska z SP 80 w zmagniach klas ósmych, ale o kolejności ostatecznej zadecyduje dopiero wielki finał.

- Bardzo się cieszę, że już kolejny raz gościmy u siebie Wioślarskiego Tytana Warszawy. Tegoroczna frekwencja jest naprawdę rekordowa i pokazuje duże zainteresowanie tego typu rywalizacją. Swoje robi też marka, jaką od lat jest Tytan, organizowany przez WTW. Gratuluję pomysłu i wierzę w dalszą współpracę z kolejnych latach - podsumował Burmistrz Dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk, który otrzymał od WTP odznaczenie podczas bielańskiej imprezy.

Red / fot: Fanpage CRS Bielany