SREBRNI SZACHIŚCI Z SP 133

2019-11-18 19:48:04

Duży sukces odnieśli szachiści Szkoły Podstawowej numer 133. Drużyna z ulicy Fontany wywalczyła srebrny medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii młodzieży. To największy szkolny sukces szachowy Bielan od lat.

Zawodnicy z SP 133 stanęli do rywalizacji  z przeciwnikami z siedemnastu innych dzielnic. Okazali się minimalnie słabsi jedynie od Wesołej, dość niespodziewanie wyprzedzając zespół z Bemowa. Warto zauważyć, że SP 133 uzyskała tyle samo punktów co zwycięzcy. Drużyna z Fontany, pod wodzą trenera Kiełczykowskiego od lat bardzo dobrze radzi sobie w zmaganiach szachowych, co potwierdziła i tym razem,

W rywalizacji dzieci SP 293, która w tym roku zdobyła mistrzostwo Dzielnicy także zaprezentowała się z dobrej strony. Szachści SP 293 zajęli wysokie szóste miejsce.

- Cieszy, że liczba turniejów szachowych i to, jak gospodarujemy czas dzieciom przy szachownicach od wielu lat procentują. Ogromne gratulacje dla srebrnych medalistów WOM z SP 133. To bardzo duży sukces trenera, zawodniczki i zawodników - podkreślił Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.