TRZY MEDALE SZTAFET Z BIELAN

2020-10-12 17:31:25

Za nami Warszawska Olimpiada Młodzieży w przełajach sztafetowych. Najwięcej powodów do radości mają uczennice Szkoły Podstawowej numer 263, które wywalczyły na terenie AWF złote medale. Na podium dwukrotnie stanęła również drużyna Kusego.

Po raz pierwszy w obecnym roku szkolnym zawody rozgrywane były w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych, które pogarszały się z każdym biegiem. Jako pierwsze na trasie stanęły najmłodsze sztafety. Medal powędrował do uczennic SP 263, które na dystansie 7 x 800 metrów były trzecie. Chłopcy z SP 77 spisali się nieco słabiej, zajmując 11. miejsce.

W zmaganiach młodzieży bardzo pewnie, w ładnym stylu zwyciężyły uczennice SP 263. Ich mocno osłabieni brakiem kilku czołowych zawodników koledzy zajęli siódmą pozycję.
W zmaganiach liceów Bielany reprezentowała drużyna 59 LO Kusocińskiego. W rywalizacji dziewczyn na dystansie 7 x 1000 metrów zespół Kusego podjął rywalizację bez pięcioboistek, znajdujących się na zgrupowaniu reprezentacji narodowej. Mimo osłabienia uczennice z Lindego wywalczyły trzecie miejsce.

Bardzo zaciętą walkę ze Śródmieściem stoczyli uczniowie Kusego, ostatecznie zajmując bardzo dobre, drugie miejsce.

- Gratuluję medalistom. Nie miałem okazji tym razem osobiście oglądać zawodów, ale to bardzo dobre wyniki, a liczy się przede wszystkim to, że w tych ciężkich czasach jest tak wiele młodych osób, chętnych do uprawiania sportu. To bardzo ważne, ale nie mniej istotne, aby robić to w bezpiecznych warunkach, o które dziś zadbali organizatorzy, za co dziękuję - podkreślił Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.