ZNAMY NAJSZYBSZE SZKOLNE SZTAFETY BIELAN

2021-09-27 19:59:33

Za nami rywalizacja w MD Bielany w biegach sztafetowych. Na Bielanach nie bylo zaskoczeń. Trzy złote medale powędrowały do SP 263 z ulicy Szegedyńskiej, dwa złote wywalczyło 59 LOMS im. J. Kusocińskiego. Jedno zwycięstwo odnotwała SP 77 z Młocin.

W rywalizacji dziewcząt roczników 2009-2010 od startu do mety prowadziła Szkoła Podstawowa numer 77, która naciskana była przez SP 80. Przewaga oscylowała w granicach 10-30 sekund i została przez uczennice z Młocin utrzymana. W zmaganiach chłopców stawka była bardzo wyrównana i SP 77 liczyła na drugie złoto. W środku rywalizacji na prowadzenie wyszli jednak uczniowie SP 263 z Szegedyńskiej, którzy nie oddali pierwszej pozycji, za plecami zostawiając SP 80 i SP 77.

W kategorii młodzieży od początku do końca prowadziła sztafeta dziewcząt SP 263 choć momentami po piętach uczennic z Szegedyńskiej deptała SP 293. Ostatecznie jednak dość pewnie wygrały zawodniczki z Szegedyńskiej. W rywalizacji chłopców o wygranej zdecydowały ostatnie trzy zmiany, na których zespół SP 263 wypracował i powiększył przewagę nad SP 77 i SP 293.

Zmagania liceów cieszyły sie niespodziewanie największą frekwencją i tutaj bez większych problemów poradzili sobie uczniowie Kusocińskiego. W zmaganiach dziewcząt świetnie zaczęło LO Domeyki, ale na późniejszych zmianach straciło prowadzenie i spadło na najniższy stopień podium. Kusy pokonał na mecie drugiego Lelewela o prawie 3 minuty.

Bardzo wysoki poziom miały sztafety chłopców. Wygrana Kusego nie podlegała dyskusji i wyniosła prawie dwie minuty. Za Kusym finiszowali Lelewel i Domeyko, a o srebrze zdecydowały dosłownie ostatnie metry. Warto podkreślić, że w tej kategorii wszystkie siedem sztafet pokonało 7 kilometrów poniżej 27 minut i 30 sekund, a zwycięzcy odnotowali czas 23:37.

Zmagania obserwował zastępca burmistrza Dzielnicy odpowiedzialny za sport - Andrzej Malina, który gratulował i honorował zwycięzców w najmłodszych kategoriach.

Najlepsze bielańskie sztafety 12 października będą reprezentowały naszą dzielnicę w zmaganiach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Pełne wyniki eliminacji znajdziecie tutaj.