ZNAMY ZWYCIĘZCÓW BIELAŃSKIEGO FESTIWALU SIATKÓWKI

2022-11-28 12:52:33

Przełom jesieni i zimy to na Bielanach tradycyjny turniej siatkówki szkół, przygotowujący do zmagań Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W Bielańskim Festiwalu Siatkówki dla młodzieży i liceów, spotkały się bielańskie szkoły, aby sprawdzić obecną formę. Zaimponowały młode siatkarki SP 352, które pokonały starsze koleżanki. W zmaganiach chłopców najlepsze okazało się 41 LO im. J. Lelewela.W tegorocznej edycji na starcie stanęło sześć drużyn dziewcząt i cztery zespoły chłopców. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły, spośród których zwyciężczynie spotkały się w finale, drużyny z drugich miejsc w meczu o brąz, a trzecie zespoły zagrały o piąte miejsce. Chłopcy grali systemem "każdy z każdym". Wszystkich uczestników przywitał radny Dzielnicy Bielany - Marin Włodarczyk, a następnie sportowcy przystąpili do rywalizacji.

Najmłodsze w stawce zawodniczki SP 352 - jedyny przedstawiciel podstawówek - nie miały sobie równych pokonując starsze koleżanki i w finale zwyciężając z "Reymontówką". W zmaganiach chłopców Lelewel pokonał ZS 35, LO 39 oraz 60 LO.

Turniej w całości finansował UD Bielany. Podczas zmagań w hali CRS Bielany przy ulicy Lindego na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek, pamiątkowe koszulki oraz nagrody indywidualne dla najlepszych graczy.

Klasyfikacja Bielańskiego Festiwalu Siatkówki:
Kategoria dziewcząt:
1.    Miejsce: SP 352
2.    Miejsce: ZS 18
3.    Miejsce: 41 LO
4.    Miejsce: 39 LO
5.    Miejsca: 60 LO
6.    Miejsca: ZS 35
Kategoria chłopców:
1.    Miejsce:  41 LO
2.    Miejsce: ZS 35
3.    Miejsce: 39 LO
4.    Miejsce: 60 LO

- Turniej od kilku lat staje się naszą bielańską tradycją i cieszę się, że podobnie jak w poprzednich latach nie maleje frekwencja. Pomimo rozgrywek Mistrzostw Świata w piłce nożnej siatkarze wybrali aktywny wypoczynek podczas sobotniej rywalizacji, za co bardzo im dziękuję. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników - podsumował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Red