ZS 35 Z NAJLEPSZYMI SIATKARZAMI

2016-03-10 19:49:34

Zespół Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz "Kasi" zwyciężył w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce. W meczu finałowym siatkarze z ulicy Żeromskiego pokonali 2:1 Liceum Ogólnokształcące nr LIX Mistrzostwa Sportowego.

Spotkanie finałowe pomiędzy zespołami z Żeromskiego i Lindego miało bardzo interesujący przebieg i mogło podobać się obserwatorom, zgromadzonym w czwartkowe popołudnie w hali przy ulicy Kiwerskiej. Dwie najlepsze drużyny spośród szkół ponadgimnazjalnych stoczyły wyrównany pojedynek. Lepiej rozpoczęli go zawodnicy z Lindego, którzy po wyrównanej walce, zdołali odskoczyć w końcówce i wygrać pierwszego seta. Zadecydowała o tym głównie niezła zagrywka i większa dokładność w ataku. W drugim secie, przez moment wydawało się, że gracze w Liceum Mistrzostwa Sportowego przypieczętują zwycięstwo, jednak późniejsi zwycięzcy, podnieśli się, zaczęli grać dużo odważniej, zaskakując rywalki kombinacyjną grą w ataku, możliwej dzięki coraz lepszemu rozegraniu i w drugim secie okazali się lepsi.

W tie breaku, w którym rywalizacja toczyła się do piętnastu punktów, zawodnicy Zespołu Szkół numer 35 byli już wyraźnie lepsi, z każdą chwilą powiększając swoją przewagę i doprowadzając do upragnionego zwycięstwa. Oznacza to, że zawodnicy Zespołu Szkół numer 35 będą reprezentować Bielany w dalszych zmaganiach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Trzecie miejsce zajęli gospodarze  z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachuma Lelewela, który po równie zaciętym meczu pokonali 2:1 Liceum Ogólnokształcące nr LII im. W.S. Reymonta. Trzeba przyznać, że ostatnia akcja meczu zakończyła się oryginalnie co można zobaczyć tutaj.

W rywalizacji Mistrzostw Dzielnicy Bielany szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział dziewięć drużyn.

MG źródło: inf. własna