WYGRANAA RUGBYSTÓW, RUGBYSTKI WALCZYŁY W LUBLINIE

2023-04-04 14:37:29

Intensywny weekend za sekcją rugby AZS AWF Warszawa. Drużyna sneiorów w 10. kolejce rozgrywek I ligi odniosła pewne zwycięstwo nad Hegemonem Mysłowice. Zawodniczki Akademików rywalizowały w Lublinie w turnieju rugby 7.Cenna wygrana w Mysłowicach

Sezon rozgrywek I ligi nie jest dla Akademików z Bielan łatwy. W dotychczasowych spotkaniach pięciokrotnie zawodnicy z naszej dzielnicy musieli uznawać wyższość rywali, a pokonali na Marymonckiej jedynie Hegemona Mysłowice, do którego tym razem udali się na mecz wyjazdowy. Szczęsliwie potyczka na Śląsku okazała się dla AZS AWF Warszawa udana i ani przez moment zwycięstwo drużyny nie było zagrożone. Pewna wygrana 62:5 z siedemnastoma punktami przewagi do przerwy, pozwoliła na drugą wygraną w obecnym sezonie. Przy bilansie 2 wygrane 5 przegranych, z jedenastoma punktami stołeczna drużyna zajmuje 6. miejsce w tabeli I ligi.

W następnej kolejce zespół z Bielan czeka bardzo ważny mecz z Arką Rumia, która jest jak najbardziej w zasięgu ekipy AZS AWF Warszawa. W dotychczasowych meczach najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Marymonckiej jest Santiago Brzeziński - zdobywca 64 punktów.

Seniorki walczyły w Lublinie

W VI turnieju rugby 7 kobiet wystartowało aż 13 drużyn, w tym dwie AZS AWF Warszawa. Duża liczba zgłoszonych drużyn spowodowała podzielenie całej stawki na 3 poziomy rozgrywek. Wyjazd do Lublina nie okazał się łatwy. Obie drużyny z Bielan przegrały swoje mecze, jednak ze względu na podział ligowy ostatecznie pierwszy zespól Akademiczek uplasował sie na ósmym miejscu. Rezerwy były trzynaste.

W klasyfikacji generalnej po sześciu turniejach AZS AWF Warszawa plasuje się na ósmej pozycji z dorobkiem 100 punktów. Prowadzi zespół Biało Zielone Ladies Gdańsk.

Red / fot: Fanpage AZS AWF Warszawa rugby