AKADEMICY MINIMALNIE LEPSI W DERBACH

2021-05-17 09:40:45

W IX kolejce I ligi rugby zawodnikom AZS AWF Warszawa przyszło mierzyć się w meczu derbowym z Legią Warszawa. Bardzo nisko punktowe spotkanie zakończyło się wygraną Akademików 8:5. Formalnie to Legia Warszawa była gospodarzem meczu, który rozegrano jednak przy ulicy Marymonckiej. Wojskowi postawili bielańskiej drużynie bardzo twarde warunki i po pierwszej części meczu to oni prowadzili 5:0.


Akademicy rzucili się do odrabiania strat, najpierw wyrównując po przyłożeniu Pawła Grabskiego, a następnie w końcówce meczu zapewniając sobie zwycięstwo po rzucie karnym Łukasza Ślusarczyka.
Po ośmiu meczach rozgrywek AZS AWF Warszawa plasuje się na bezpiecznym, trzecim miejscu w tabeli ze sporą przewagą nad resztą stawki, ale i sporą stratą do liderujących zawodników Rugby Białystok oraz drużyny Posnani Poznań. Akademicy wygrali pięć spośród ośmiu meczów. Legia Warszawa zajmuje ostatnie, szóste miejsce w tabeli.
Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS AWF Warszawa jest Łukasz Ślusarczyk, który do tej pory zdobył 44 punkty w rozgrywkach.
 
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa  5:8 (5:0)  /Dariusz Reks/
Punkty Legia: Adrian Skrzydlewski 5 (P).
Punkty AZS AWF: Paweł Grabski 5 (P), Łukasz Ślusarczyk 3 (K).
Żółte kartki: Piotr Bielec, Adrian Skrzydlewski (obaj Legia), Kordian Czuryłło (AZS).

Red / fot: Fanpage sekcji rugby AZS AWF Warszawa