AKADEMICY ZOSTAJĄ W PIERWSZEJ LIDZE

2023-06-06 09:07:45

Udanie zakończyli sezon I ligi rugby zawodnicy AZS AWF Warszawa. Akademicy rywalizujący w fazie play-out o utrzymanie w pierwszej lidze wypełnili zadanie w bardzo dobrym stylu. Po wygranej nad Legią Warszawa pod koniec maja, sezon zakończyli rekordowym zwycięstwem nad Hegemonem Mysłowice aż 102:7.

Akademicy od pierwszych minut zdominowali rywali, praktycznie nie wychodząc z połowy mysłowickiego zespołu to skutkowało wynikiem 36:0 do przerwy, jednak nic nie zapowiadało, że po zmianie stron AZS AWF Warszawa do swojej dużej przewagi dorzuci jeszcze prawie 70 punktów. Hegemon udanie rozpoczął drugą odsłonę od przyłożenia, jednak to było wszystko, na co tego dnia gospodarze pozwolili swoim rywalom przy Marymonckiej.

Z każdą minutą Hegemon opadał z sił, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy ze stolicy, zdobywając kolejne punkty po przyłożeniach. Ostatecznie zatrzymali się na 102 oczkach, udanie kończąc sezon rozgrywek I ligi.

Na uwagę zasługuje także forma ofensywna Santiago Brzezińskiego. Zawodnik Akademików w przeciągu całego sezonu zdobył aż 102 punkty.