AKADEMICZKI LIDERKAMI I LIGI PIŁKI RĘCZNEJ

2021-10-19 11:34:58

Bardzo udanie swój sezon rozpoczęły piłkarki ręczne AZS AWF Warszawa, występujące w grupie „C” rozgrywek I ligi seniorek. W dotychczasowych trzech spotkaniach szczypiornistki z Marymonckiej zgromadziły komplet punktów.
Sezon rozgrywek I ligi zawodniczki trenera Pawła Kapuścińskiego rozpoczęły od pojedynku z zespołem MKS Karczew, wygranego przez Akademiczki 32:22. W swojej drugiej konfrontacji AZS AWF Warszawa udał się na niełatwy teren do Lublina, aby zmierzyć się w derbach AZS z tamtejszymi Akademiczkami.  Spotkanie zakończyło się wygraną stołecznej drużyny 30:22.

W trzeciej kolejce spotkań AZS podejmował we własnej hali podwarszawską Marcovię Marki, wygrywając bardzo pewnie 40:21. Dzięki tym trzem wygranym zespół z Bielan lideruje tabeli z kompletem 9 punktów, szykując się do wojewódzkiego finału Pucharu Polski, w którym zmierzy ponownie z zespołem z Karczewa i będzie w tym pojedynku faworytem.

Po dotychczasowych meczach najskuteczniejszą zawodniczką drużyny trenera Kapuścińskiego jest Jagoda Lasek, która 24 razy pokonywała bramkarki rywalek. Sara Szczukocka ma na swoim koncie 15 trafień, Laura Nawara 11.

Drugą drużyną z kompletem zwycięstw, lecz z gorszym bilansem bramkowym jest Varsovia Warszawa.

Fot: Marcin.biz