AKADEMICZKI PO UDANEJ RUNDZIE I LIGI

2021-12-13 09:44:49

Z dobrej strony prezentują się w rozgrywkach I ligi seniorek szczypiornistki AZS AWF Warszawa. W 10 kolejce spotkań bielańska drużyna odniosła bardzo pewne zwycięstwo w Rzeszowie, pokonując drużynę Handball Rzeszów 35:21.

Zwycięstwo stołecznej drużyny ani przez moment nie było zagrożone. Rywalki z Rzeszowa zdobyły co prawda pierwsze trafienie w meczu, jednak siedem kolejnych bramek padło łupem zespołu trenera Pawła Kapuścińskiego. Po pierwszej połowie AZS AWF Warszawa prowadził 17:11, kontrolując wydarzenia na boisku. Po zmianie stron sześć bramek przewagi zamieniło się w czternaście i ostatecznie bielański zespół wygrał 35:21. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole Akademiczek były Kinga Lemiech (8 trafień) i Julia Zając (7 bramek).

To podtrzymanie dobrej passy zespołu AZS AWF Warszawa, który w poprzedniej kolejce odniósł bardzo cenne, dwubramkowe zwycięstwo w Płocku. Dzięki ostatnim wynikom Akademiczki są liderkami rozgrywek, wyprzedzając drugi w warszawski zespół rywalizujący w grupie „C” I ligi – Varsovię Warszawa.  Należy zaznaczyć, że rywalki z Varsovii mają jednak rozegrane o dwa mecze mniej, a w dotychczasowych spotkaniach zdobyły komplet punktów.

Po dziesięciu spotkaniach AZS AWF Warszawa ma na swoim koncie osiem wygranych, porażkę i jeden remis dwupunktowy po serii wygranych rzutów karnych.fot: Marcin Selerski / marcin.biz / tabela: ZPRP.pl