AWANS NIE DLA SIATKAREK Z BIELAN

2023-04-03 10:47:34

Niestety siatkarki AZS AWF Warszawa nie wywalczyły awansu do turnieju finałowego rozgrywek II ligi i odpadły z walki o wyższą klasę rozgrywkową. Podczas turnieju półfinałowego w Imielinie Akademiczki zanotowały zwycięstwo i odniosły dwie porażki. Nie starczyło to do awansu do dalszej fazy rozgrywek.

W Imielinie rywalkami AZS AWF Warszawa - zwyciężczyń II grupy II ligi były zespoły gospodarzy - MKS COPCO Imielin - zwycięzca IV grupy oraz dwie drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach, czyli Silesia Częstochowa i Libero VIP Aleksandrów Łódzki.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny z Marymonckiej był zespół z Częstochowy. Niestety Częstochowianki wygrały dość pewnie 3:0. W pierwszych dwóch odsłonach mecz był dość wyrównany, a decydujący set stał pod znakiem wyraźnej przewagi zawodniczek z południa Polski. Porażka w pierwszym meczu spowodowała, że mecz z Libero Aleksandrów Łódzki trzeba było wygrać. Tak też się stało. AZS AWF Warszawa po prawdziwym horrorze, trwającym ponad dwie godziny, wygrał w pięciu setach 3:2 (-21, 18, -22, 26, 12). Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Maria Butryn.

Ostatnie spotkanie z zespołem gospodarzy w przypadku chęci przedłużenia szans na awans trzeba było wygrać. Niestety zespół MKS COPCO Imielin zwyciężył dość pewnie w 3 setach i to właśnie pogromcy Akademiczek uzyskali awans do dalszej fazy gier.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych drużyna AZS AWF Warszawa podkreśliła wysoki poziom organizacyjny turnieju, jak również zadowolenie z miłego przywitania drużyn przez gospodarzy, życząc zwyciężczyniom powodzenia w walce o I ligę.

Wyniki AZS AWF Warszawa w turnieju półfinałowym o I ligę:

AZS AWF Warszawa - Silesia Częstochowa 0:3 (22:25, 23:25, 17:25)
AZS AWF Warszawa - Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 26:24, 15:12)
MKS COPCO Imielin - AZS AWF Warszawa 3:0 (15:25, 14:25, 21:25)

Red / fot: sekcja siatkówki AZS AWF Warszawa