AZS-AWF CORAZ BLIŻEJ CELU

2017-05-15 15:31:48

Siatkarki AZS-AWF Warszawa coraz bliżej finałowego turnieju o awans do I ligi. Bielański zespół dzięki dwóm zwycięstwom przy Marymonckiej nad Szóstką Mielec muszą wygrać tylko jedno spotkanie z zespołem z południa Polski, aby dołaczyć do pięciu rywali, czekających już na Akademiczki w turnieju finałowym.

W porównaniu do innych par rywalizujących o awans do I ligi, Akademiczki zaczęły swoje potyczki z zespołem z Mielca bardzo późno. W efekcie wszyscy finaliści zmagań o zaplecze  Orlen Ligi są już znani. W inauguracyjnym meczu z Szóstką Mielec drużyna gości w każdym z setów starała się stawiać dość wyrównany opór Akademiczkom, jednak to zespół AZS-AWF Warszawa trzykrotnie zwyciężał bez straty seta.

Trudniejsze warunki przeciwniczki postawiły w drugim meczu, gdy po dwóch setach wydawało się, że zdołają wyrównać stan rywalizacji. Szczęśliwie bielańska drużyna pokazała charakter i najpierw wygrała trzeciego seta różnicą zaledwie dwóch punktów, aby w czwartym sprawić, że Mielczankom odechce się myśleć o jakiejkolwiek wyrównanej walce. Ta partia skończyła się wynikiem 25:9. Uczciwie trzeba powiedzieć, że drużyna gości od pewnego momentu oszczędzała już chyba siły na tie-breaka, który okazał się prawdziwym horrorem. Szczęśliwie z happy-endem.

Rywalizacja przenosi się do Mielca, gdzie AZS-AWF Warszawa musi odnieść tylko jedno zwycięstwo, aby dołączyć do grona finalistek walki o I ligę. Tam czekają już cztery zespoły, które swoją rywalizację zakończyły wcześniej. Są nimi PLKS Pszczyna, Grupa Azoty PWSZ Tarnów, dobrze znana Akademiczkom Bluesoft Mazovia Warszawa oraz gospodynie Eco AZS Uni Opole.

Awans do I ligi uzyskają dwie z pięciu drużyn.