AZS-AWF WARSZAWA GRA DALEJ

2017-03-26 16:08:34

Siatkarki AZS-AWF Warszawa awansowały do II rundy play-off rozgrywek II ligi seniorek, w derbowej rywalizacji z ESPES Spartą Warszawa. Zawodniczki z Marymonckiej musiały jednak zostawić na boisku sporo potu, aby poradzić sobie z niżej notowanymi w obecnym sezonie rywalkami.

Zapraszamy do relacji, jaką z ostatniego meczu przeprowadził portal Mazowieckasiatkowka.pl:

Nie bez trudu przyszedł Akademiczkom z AWF-u awans do drugiej rundy play-off. W decydującym trzecim meczu pokonały juniorki ESPES Sparty 3:1.

Pierwsze dwa sety można określić mianem partii bez historii. Choć na początku dobrze wypadały Spartanki, z biegiem gry coraz wyraźniejsza była dominacja AWF, który wygrał do 19 i 14.

Znacznie ciekawsza była druga część meczu. Choć zespół został ukarany czerwoną kartką, to ESPES Sparta wygrała trzeci set do 23. W czwartym górą był już zespół trenera Andrzeja Ojrzanowskiego, który zwyciężył do 20, 3:1 w całym meczu i 2:1 w rywalizacji play-off.

W ekipie AWF kluczem do zwycięstwa była dobra dyspozycja w ataku przyjmujących: Nadii Wydmańskiej oraz Michaliny Błaszczyk, które zdobyły dla swojego zespołu najwięcej punktów. Spośród Spartanek efektywnością wyróżniły się Kamila Dyduła i Dominika Kęsik, choć warto zwrócić uwagę również na siedem punktowych bloków Karoliny Dąbrowskiej.

Do dalszej rundy awansowała również Bluesoft Mazovia Warszawa po dwóch pięciosetowych pojedynkach z Orłem Elbląg.

AZS AWF UKSW Warszawa – ESPES Sparta Warszawa, 3:1  (25:19, 25:14, 23:25, 25:20)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Niedźwiecka, K.Dąbrowska, Kacprzak, Bator (libero) oraz J.Dąbrowska, Florczak, Czeladko i Kozyra.
AWF: Lipińska, Jasek, Wydmańska, Błaszczyk, Cieśluk, Słowik, Różanka (libero)

Mazowieckasiatkowka.pl / fot: Marcin Selerski - marcin.biz